از نسخه جدید تی نیوز بازدید فرمایید و نظرات ارزشمند خود را از طریق بخش "بازخورد" اعلام نمایید
تی نیوز یک جستجوگر تخصصی خبر است و بصورت هوشمند و بدون دخالت انسانی، اقدام به جمع آوری اخبار منتشرشده از پایگاه های خبری ثبت شده درستاد ثبت اینترنتی پایگاه های خبری یاستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی می نماید و تی نیوز اخبار را با حفظ امانتداری و بدون دخل و تصرف در معرض جستجو قرار می دهد | واحد فوریتهای حقوقی تی نیوز 50002440 - درصورت فوریت موضوع را با ذکر دلیل قانونی به شماره مذکور پیامک فرمایید
close
دیگران چه می خوانند

زمان دریافت خبر: دوشنبه 21 مرداد 1392 ساعت 12:27


کد خبر : 16464258

گلشید اجلالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برای پیشگیری و کنترل دیابت توجه به سه ضلع مثلث دارو، تغذیه و تغییر شیوه های زندگی بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: فعالیت های جسمانی، ورزش، پیاده روی، استفاده از حمل و نقل عمومی، حدف رژیم های غذایی غیر علمی، استفاده نکردن از نوشابه های قندی و غیرقندی، شکر و قند به عنوان شیرین کننده های روزمره، استفاده کمتر از غذاهای آماده و برگشت به طبیعت و رژیم های غذایی غنی از سبزیجات و میوه جات غیر شیرین از توصیه های پزشکان برای کنترل این بیماری است.

وی با بیان اینکه مصرف شیرین کننده های مصنوعی و غیر قندی به هیچ عنوان توصیه نمی شود گفت: شیرین کننده های مصنوعی در همان لحظه مصرف باعث افزایش قند خون نمی شوند، ولی در بلند مدت موجب چاقی می شود که چاقی هم زیربنای اصلی مشکلات در دیابت است.

اجلالی یادآوری کرد: بیماری دیابت نوع یک، بیماری مزمن ژنتیکی است که برای کنترل آن نیاز به ارتباط مستمر و مداوم با تیم پزشکی کنترل دیابت وجود دارد.

وی اظهارکرد: با توجه به تاثیر دیابت بر اکثر اعضا و ارگان های بدن، مشکلات بیماران دیابتی ناشی از مزمن بودن بیمار ...

منبع خبر ایرنا (irna.ir) است و جستجوگر هوشمند تی نیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (16464258) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002440 پیامک بفرمایید.


دریافت لحظه‌ای خبرها روی مرورگر، بدون مراجعه به سایت، از طریقنصب نوار ابزار تی نیوز
خوانندگان این خبر،خبرهای زیر را نیز خوانده اند

طراحی و پیاده سازی توسط شرکت دانش بنیان راهکار سرزمین هوشمند ( 88872011 21 98 + )

تی نیوز یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت انسانی توسط نرم افزار جستجوگر جمع آوری میشود و تی نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد