از نسخه جدید تی نیوز بازدید فرمایید و نظرات ارزشمند خود را از طریق بخش "بازخورد" اعلام نمایید
تی نیوز یک جستجوگر تخصصی خبر است و بصورت هوشمند و بدون دخالت انسانی، اقدام به جمع آوری اخبار منتشرشده از پایگاه های خبری ثبت شده درستاد ثبت اینترنتی پایگاه های خبری یاستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی می نماید و تی نیوز اخبار را با حفظ امانتداری و بدون دخل و تصرف در معرض جستجو قرار می دهد | واحد فوریتهای حقوقی تی نیوز 50002440 - درصورت فوریت موضوع را با ذکر دلیل قانونی به شماره مذکور پیامک فرمایید
close
دیگران چه می خوانند

زمان دریافت خبر: جمعه 23 فروردین 1392 ساعت 11:33


کد خبر : 13848334

محققان دانشگاهی دریافتند: «لتروزول» منجر به کاهش ابعاد میوم، رحم، میزان و طول مدت خونریزی و افزایش میزان هموگلوبین می شود، لذا می توان از این دارو در درمان لیومیوم های علامت دار استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، لیومیوم های رحمی شایع ترین تومورهای خوش خیم رحم هستند و درمان های طبی متعددی برای این میوم ها پیشنهاد شده است. لذا مطالعه ای با هدف تعیین اثر لتروزول در درمان لیومیوم های رحمی علامت دار در بیماران مراجعه کننده به کلینیک نقوی شهر کاشان توسط معصومه عابد زاده کلهرودی، استادیار مامایی از مرکز تحقیقات پرستاری تروما از دانشگاه علوم پزشکی کاشان و همکارانش انجام شد.

این مطالعه از نوع کارآزمایی بالینی قبل و بعد است که در آن 30 نفر از زنان سنین قبل از یائسگی با میوم علامت دار بزرگ و مساوی cm 3 به مدت 90 روز به طور پیوسته تحت درمان با لتروزول به میزان mg 2.5 روزانه قرار گرفتند. سپس تأثیر لتروزول بر روی ابعاد میوم، رحم و میزان هموگلوبین FSH، LH و استرادیول، همچنین علائم همراه مانند حجم و طول مدت خونریزی و دیسمنوره مورد ارزیابی قرار گرفت. داده ها با استفاده از آزمون های آماری تی زوج و مک نمار تجزیه و تحلیل شدند.

بر اساس یافته های این پژوهش، در این مطالعه لتروزول تأثیر معنی داری بر روی کاهش حجم رحم و حجم میوم داشت. همچنین ...

منبع خبر ایسنا (isna.ir) است و جستجوگر هوشمند تی نیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (13848334) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002440 پیامک بفرمایید.طراحی و پیاده سازی توسط شرکت دانش بنیان راهکار سرزمین هوشمند ( 88872011 21 98 + )

تی نیوز یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت انسانی توسط نرم افزار جستجوگر جمع آوری میشود و تی نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد