از نسخه جدید تی نیوز بازدید فرمایید و نظرات ارزشمند خود را از طریق بخش "بازخورد" اعلام نمایید
تی نیوز یک جستجوگر تخصصی خبر است و بصورت هوشمند و بدون دخالت انسانی، اقدام به جمع آوری اخبار منتشرشده از پایگاه های خبری ثبت شده درستاد ثبت اینترنتی پایگاه های خبری یاستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی می نماید و تی نیوز اخبار را با حفظ امانتداری و بدون دخل و تصرف در معرض جستجو قرار می دهد | واحد فوریتهای حقوقی تی نیوز 50002440 - درصورت فوریت موضوع را با ذکر دلیل قانونی به شماره مذکور پیامک فرمایید
close
دیگران چه می خوانند

استارتاپ ویکند شیراز
زمان دریافت خبر: شنبه 16 شهریور 1392 ساعت 20:13


کد خبر : 17104816

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان عَرَق بومادران را برای تسکین درد و احساس گرفتگی در ناحیه قلب و خواب رفتن دستها مثمرثمر می دانند.

نقشی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز افزود: برگ ها و سرشاخه های گلدار بومادران خواص دارویی دارند.

وی تصریح کرد: گیاه بومادران در شهرستان های کلیبر، ورزقان، اهر، هشترود، جلفا، چاراُویماق و بُستان آباد یافت می شود و شیره تازه آن در آنژین و درد قلب مورد استفاده قرار گرفته و موجبات رفع و تسکین را فراهم می کند.

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره ای به تاثیرات بومادران در بهبود بیماری های عصبی مانند ضعف اعصاب یادآور شد: برای رفع خستگی، ضعف قلب، ورم ماهیچه های شکم و قولنج های تشنج آور مصرف بومادران نتایج مفیدی خواهد داشت.

نقشی اظهار داشت: بومادران به علت دارا بودن تانن و مواد تلخ و عطری، بر روی سیستم اعصاب و قلب تاثیرات مثبتی دارد.

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: دَمکرده سرشاخه گلدار بومادران در رفع نفخ شکم اثر خوبی داشته و سوءهاضمه ناشی از نفخ را از بین می برد.

وی با بیان نقش تاثیرگذار این گیاه دارویی در دفع سنگ کلیه تاکید کرد: بومادران در ازدیاد حجم ادرار نیز موثر است/س

منبع خبر باشگاه خبرنگاران (www.yjc.ir) است و جستجوگر هوشمند تی نیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (17104816) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002440 پیامک بفرمایید.


دریافت لحظه‌ای خبرها روی مرورگر، بدون مراجعه به سایت، از طریقنصب نوار ابزار تی نیوز
خوانندگان این خبر،خبرهای زیر را نیز خوانده اند

طراحی و پیاده سازی توسط شرکت دانش بنیان راهکار سرزمین هوشمند ( 88872011 21 98 + )

تی نیوز یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت انسانی توسط نرم افزار جستجوگر جمع آوری میشود و تی نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد