از نسخه جدید تی نیوز بازدید فرمایید و نظرات ارزشمند خود را از طریق بخش "بازخورد" اعلام نمایید
تی نیوز یک جستجوگر تخصصی خبر است و بصورت هوشمند و بدون دخالت انسانی، اقدام به جمع آوری اخبار منتشرشده از پایگاه های خبری ثبت شده درستاد ثبت اینترنتی پایگاه های خبری یاستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی می نماید و تی نیوز اخبار را با حفظ امانتداری و بدون دخل و تصرف در معرض جستجو قرار می دهد | واحد فوریتهای حقوقی تی نیوز 50002440 - درصورت فوریت موضوع را با ذکر دلیل قانونی به شماره مذکور پیامک فرمایید
close
دیگران چه می خوانند

استارتاپ ویکند شیراز
زمان دریافت خبر: شنبه 12 مرداد 1392 ساعت 13:4


کد خبر : 16273168

یک روانپزشک معتقد است: کودک بیش فعال اگر به موقع درمان نشود از یادگاری و آموزش بسیاری از مهارت ها محروم خواهد ماند.

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران دکتر فائزه تاتاری ، اظهار داشت: بیش فعالی عارضه ای است که در آن بخشی از قشر مغز کودک به دلیل اختلال در خونرسانی کم تحرک است.

وی اختلال در نوروآدرنالین های مغز، آسیب های دوره شیرخوارگی به مغز، ضربه خوردن مغز، عفونت ها و ... را از جمله دلایل بروز بیش فعالی در کودکان دانست.

به گفته این پزشک متخصص، سه تا پنج درصد بیش فعالی می تواند زمینه ژنتیکی داشته باشد.

تاتاری اظهارداشت: بیش فعالی را نباید با شیطنت اشتباه گرفت و این عارضه هیچ ارتباطی با شیوه تربیتی کودک ندارد.

وی افزود: علائم بیش فعالی را از زمان نوزادی و شیرخوارگی می توان در کودک تشخیص داد که اغلب نسبت به محرک های محیطی، صدا، نور، حرارات محیط و ... حساس هستند و نسبت به آن دچار آشفتگی می شوند و همچنین بیقرار و کم خواب هستند.

این روانپزشک تصریح کرد: از زمان سه سالگی که کودک وارد فضاهای آموزشی از جمله مهدکوک می شود نیزعلائم توسط مربیان و معلمان وی قابل تشخیص است.

تاتاری خاطرنشان کرد: کودک در این فضا نمی تواند با همسالان خود به درستی ارتباط برقرار کند، بازی ها را به اتمام برساند، زیاد صحبت ...

منبع خبر باشگاه خبرنگاران (www.yjc.ir) است و جستجوگر هوشمند تی نیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (16273168) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002440 پیامک بفرمایید.


دریافت لحظه‌ای خبرها روی مرورگر، بدون مراجعه به سایت، از طریقنصب نوار ابزار تی نیوز
خوانندگان این خبر،خبرهای زیر را نیز خوانده اند

طراحی و پیاده سازی توسط شرکت دانش بنیان راهکار سرزمین هوشمند ( 88872011 21 98 + )

تی نیوز یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت انسانی توسط نرم افزار جستجوگر جمع آوری میشود و تی نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد