از نسخه جدید تی نیوز بازدید فرمایید و نظرات ارزشمند خود را از طریق بخش "بازخورد" اعلام نمایید
تی نیوز یک جستجوگر تخصصی خبر است و بصورت هوشمند و بدون دخالت انسانی، اقدام به جمع آوری اخبار منتشرشده از پایگاه های خبری ثبت شده درستاد ثبت اینترنتی پایگاه های خبری یاستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی می نماید و تی نیوز اخبار را با حفظ امانتداری و بدون دخل و تصرف در معرض جستجو قرار می دهد | واحد فوریتهای حقوقی تی نیوز 50002440 - درصورت فوریت موضوع را با ذکر دلیل قانونی به شماره مذکور پیامک فرمایید
close
دیگران چه می خوانند

زمان دریافت خبر: یکشنبه 13 بهمن 1392 ساعت 9:46


کد خبر : 21406282

تهران - ایرنا - ابراهیم یزدی وزیر امورخارجه دولت موقت بازرگان گفت که به همراه یکی از مدیرکل های ساواک در بازدید از اداره جاسوسی برون مرزی و ضد جاسوسی در داخل کشور، در یکی از کابینت ها صدها و شاید هزاران کلید وجود داشت.

وی در گفت و گو با شماره اخیر اندیشه پویا افزود که این مدیرکل ساواک توضیح داد که کلیدها متعلق به درهای اکثر سفارتخانه های خارجی در تهران بود.

** دو نظامی ارشد رژیم شاه قبل از اعدام به خلخالی چه گفتند

آیت الله خلخالی اولین حاکم شرع دادگاه های انقلاب در کتاب خاطرات خود خسرو داد فرمانده هوانیروز را ترسوترین مقام رژیم گذشته معرفی کرد که در شب 24 بهمن 1357 به همراه ناجی و رحیمی در پشت بام مدرسه رفاه تیرباران شد.

وی افزود: خسروداد از محکومین شب اول بود و وقتی که او را به پای میز محاکمه کشیدیم از حال رفته و ترس بر او مستولی شده بود. ترسوترین کسی که من در دادگاه با او روبه رو شدم خسروداد بود.

خلخالی افزود: خسروداد گفت از من غولی ساخته اند و هر غلطی که شاه در این کشور می کرد به نام من قلمداد می کرد و ما هم قدرت دفاع از خودمان را نداشتیم. به او گفتم این عذر را دادگاه از شما قبول نمی کند، چون شما مستقیما دستور قتل عام مردم را داده ای.

خلخالی افزود: بیدآبادی فرماندار نظامی تبریز می گفت دنیا همین است ما کشتیم شما هم باید بکشید، چشم مرا نبندید، من خودم فرمان آتش می دهم، ولی کسی به گفته او ...

منبع خبر ایرنا (irna.ir) است و جستجوگر هوشمند تی نیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (21406282) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002440 پیامک بفرمایید.


دریافت لحظه‌ای خبرها روی مرورگر، بدون مراجعه به سایت، از طریقنصب نوار ابزار تی نیوز
خوانندگان این خبر،خبرهای زیر را نیز خوانده اند

طراحی و پیاده سازی توسط شرکت دانش بنیان راهکار سرزمین هوشمند ( 88872011 21 98 + )

تی نیوز یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت انسانی توسط نرم افزار جستجوگر جمع آوری میشود و تی نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد