جلسه ستاد مهر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران شهردار تهران از تحویل اطلاعات بوی نامطبوع پایتخت به ستاد بحران خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، پیروز حناچی شامگاه شنبه همزمان با یک سالگی مسئولیتش به عنوان شهردار تهران در برنامه «نگاه یک» با اشاره به برخی اقدامات یک سال گذشته خود در شهرداری پایتخت اظهار کرد: بعد از پشت سر گذاشتن دوران پرتلاطم، ایجاد آرامش و انضباط شهری مهم ترین اولویت ما در شهرداری تهران بود و بعد از آن با اولویت بندی برنامه ها سعی کردیم قول هایمان را عملیاتی کنیم.
وی ادامه داد: یکی از کارهایی که مقام معظم رهبری در سال ۹۳ از همه مسئولان کشور خواسته بودند، احیای باغ های تهران بود و ما با توجه به این موضوع، برنامه ریزی کردیم و توانستیم از تخریب باغ ها جلوگیری کنیم و ساخت برج در باغ ها با همکاری کمیسیون ماده ۵ متوقف شد. راهکارهای جدیدی نیز برای کاربری های متفاوت با حفظ باغ های پایتخت مطرح شد؛ به عنوان مثال این باغ ها می توانند خانه سالمندان یا رستوران باشند ولی باید شرط باغ بودن در آنها رعایت شود.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه با اجرا شدن مصوبه برج باغ ها، ۱۰۰ هکتار باغ در تهران از بین رفته بود ولی با متوقف شدن این مصوبه، ۱۲۰۰ هکتار از باغ های تهران در نقاط مختلف احیا شد و به زودی چند باغ دیگر نیز در محلات پرتراکم و جنوبی احیا خواهد شد.
حناچی با بیان اینکه در شرایطی که تهران در زمستان به دلیل پدیده وارونگی نمی تواند تنفس کند، توسعه فضای سبز یک الزام است، در خصوص راه حل آلودگی هوای تهران و وجود نداشتن راه حل قطعی برای مشکل آلودگی هوای پایتخت گفت: من معتقدم راه حل موضوع آلودگی هوای تهران، کاهش آلاینده هاست. به هر حال آلودگی و ترافیک یکی از عارضه های تهران است و ریشه این دو، تمرکز جمعیت در یک جغرافیای محدود ...

سرخط اخبار