فارس نوشت: مجموعه «پالادیوم» در آستانه تخریب قراردارد. شورای شهری ها می گویند ساخت و ساز غیرقانونی انجام شده است ولی سازمان نظام مهندسی اعلام کرد پالادیوم پروانه ساختمانی رسمی دارد و ساخت و ساز برای این مجموعه بر اساس توافق بوده است.

«پالادیوم»، مرکز خریدی لاکچری در محله زعفرانیه تهران است که به گران بودن اجناس آن شهرت دارد، ساخت این مال بزرگ و پر زرق و برق حدود ۱۰ سال پیش آغاز و در نهایت پس از ۵ سال به صورت رسمی افتتاح شد.
پالادیوم با مساحت زیربنای ۱۰۰ هزار متر مربع، ۱۳ طبقه در ضلع جنوبی، ۱۱ طبقه در ضلع شمالی و ۶ طبقه زیر همکف از مال های مشهور پایتخت است اما مدتی از افتتاح این مجموعه تجاری نگذشته بود که برخی از کارشناسان خبر از تخلفات عمده در ساخت این مجموعه دادند و ماجرای تخلف این پاساژ با اظهار نظرهای محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران آشکارتر شد.
تبدیل باغ در شمال تهران به پالادیوم
اصل ساخت این پاساژ مشکل دارد چرا که زمین آن باغ بوده اما دیوان عدالت اداری رای شورا مبنی بر باغ بودن را ابطال می کند و این درست نیست که مالکی برای افزایش ارزش افزوده ملکش تونلی از زیر خیابان و پلی در فراز خیابان ایجاد کند.
پس از اعتراض برخی از اعضای شورای شهر پرونده پاساژ پالادیوم برای بررسی به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شد که رای بدوی تخریب تونل و پل بود و بعد از اعتراض مالک وارد چرخه بررسی دوباره شد.
رأی بدوی تخلف مجتمع پالادیوم صادر شده اما با رایزنی مالک و شهرداری منطقه تلاش می شود رأی تجدیدنظر به تأخیر بیفتد. در حالی که رأی بدوی ماه ها است صادر شده ولی موضوع تخلف واضح و علنی است و افراد با نفوذ تلاش می کنند این پرونده تبدیل به نظریه شود که با این روش های جایگاه نهادهای نظارتی زیر سؤال می رود و راهی به جز طرح سوال از شهردار باقی نمی ماند.
اقدامی بر خلاف طرح تفصیلی در شمال تهران
مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران درباره این موضوع گفت: تخلف ...

سرخط اخبار