سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: آمار نشان می دهد به خاطر استفاده از ماسک و رعایت توصیه های بهداشتی، میزان ابتلای مردم در پاییز امسال به ویروس آنفلوآنزا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

آفتاب نیوز :
مهرداد بابایی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: البرز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و هر روز شاهد افزایش تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان های استان هستیم.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد بیماران در هر پیک در مقایسه با پیک قبلی بیشتر شده، ادامه داد: در اوج پیک اول شیوع این ویروس تعداد بیماران بستری شده ۵۰۴ نفر در پیک دوم ۶۵۴ نفر بود و امروز هم ۸۳۰ نفر در بیمارستان ها بستری هستند.
این مسئول با اشاره به دلیل این افزایش توضیح داد: متاسفانه مردم در مقایسه با پیک اول کمتر پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و علاوه بر این طی چند ماه اخیر بسیاری از محدودیت هایی که در موج اول اعمال شده بود برداشته شده است.
بابایی تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از شهروندان به دلیل اینکه مدت زیادی در خانه مانده اند خسته شده و دوباره دید و بازدیدهای خود را شروع و نسبت به عدم حضور غیر ضروری در اماکن عمومی هم تا حد زیادی بی تفاوت شده اند.
وی با بیان اینکه در پیک سوم شاهد شیوع این ویروس بر اساس الگوهای خانوادگی هستیم، گفت: به هر حال در هر خانواده ای افراد مسن و بیمار زمینه ای وجود دارد و کافی است فردی این ویروس را به آنها منتقل کند و چون بدن آنها مقاومت کافی ندارد این بی توجهی تبعات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: امروز کمتر خانواده ای را می بینیم که یکی از دوستان یا وابستگانشان بر اثر ابتلا به کرونا فوت نکرده باشد و همین نشان می دهد مردم باید خطر این ویروس را جدی تر بگیرند.
وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا تزریق واکسن آنفلوآنزا در مقابل کرونا ایمنی ایجاد می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار