دو اصفهانی در جمع سه برتر رشته های پنج گانه آزمون سراسری ۹۹ قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان ؛ سازمان سنجش نتایج کنکور سراسری ۹۹ را زودتر از موعد اعلام کرد و مشخص شد تنها دو اصفهانی در گروه زبان و هنر در بین سه برتر قرار گرفته اند.
بر این اساس، حانیه منصوری نهجیری از اصفهان در گروه آزمایشی هنر رتبه ۲ و آنیتا محمدی از اصفهان در گروه آزمایشی زبان رتبه ۳ را کسب کردند.
بررسی ۱۰ برتر گروه های آزمایشی دیگر نشان می دهد که سه اصفهانی در بین ۱۰ نفر برتر گروه های ریاضی و فنی و علوم انسانی قرار گرفته اند.
آرمین ثقفیان از اصفهان در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی رتبه ۴ را به دست آورده است و در گروه آزمایشی علوم انسانی هم محسن سیاه مرد از خمینی شهر رتبه ۴ و مهدی ضیائی آذرخورانی از شهرضا رتبه ۷ را کسب کرده اند.
همچنین، هیچ نامی از اصفهان در بین ۱۰ نفر اول گروه آزمایشی علوم تجربی دیده نیم شود.امسال ۸۴ هزارو ۴۵۸ داوطلب از استان اصفهان در پنج گروه آزمون سراسری ثبت ام کرده بودند که از این تعداد، ۵۱ هزار و ۶۳۹ نفر خانم و ۳۲ هزار و ۸۱۹ نفر آقا بودند.
آزمون سراسری ۹۹ امسال به علت کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در چهار روز از ۲۹ مرداد تا اول شهریور در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی برگزار شد.
۳۹ حوزه امتحانی در ۲۶ شهراستان اصفهان امسال میزبان، این آزمون بودند.

سرخط اخبار