سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، به اظهاراتی درباره پلاسمادرمانی بیماران کرونا و همچنین زمان پیش بینی شده برای مهار بیماری در کشور را تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین ، دکتر کیانوش جهانپور در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با رد اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره حضور پزشکان بدون مرز در ایران گفت: ما از وزیر امور خارجه آمریکا انتظار نداریم که حرف راست بزند.
وی گفت: چیزی به عنوان اخراج پزشکان بدون مرز نداریم. اینکه این گروه پزشکی غیرسیاسی و غیردولتی به فکر ایران بودند مثبت است، اما محتوای کمک های درمانی منطبق با نیازهای ما نبود.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اقدام پزشکان بدون مرز برای راه اندازی بیمارستان ۴۸ تخت خوابی گفت: ما در اصفهان نیازی به بیمارستان ۴۸ تختخوابی نداریم و دهها برابر این میزان در این استان موجود است. قاعدتاً این امکانات می تواند برای اتباع خارجی که به ویژه در استان های شرقی ما هستند، در کنار امکانات ما استفاده شود، اما ما در داخل کشور به چنین کمکی نیاز نداریم، البته تاکید می کنیم که این اقدام قابل تقدیر است.
سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید هیچ کس اخراج نشده چراکه آنها ویزا گرفتند و مطالب پمپئو به مانند همیشه دروغ و کذب بی اساس است، گفت: به نظر می رسد این سخنان برای پوشاندن اقدامات غیربشری آمریکا علیه بشریت و ایرانیان است.
پلاسمادرمانی بیماران کرونا؛ آری یا خیر؟
وی درخصوص انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز پلاسمادرمانی بیماران کرونا گفت: این شیوه از کمیته اخلاق و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت مجوز گرفته است و این فرضیه ها در مرحله تحقیقات قرار دارد و تا زمان وصول نتیجه و بررسی نهایی در کمیته علمی و درمان وزارت بهداشت نمی توانیم در مورد اثربخشی این روش ها صحبت کنیم. پس ضمن احترام به تلاش های محققین ایرانی، ما هیچ کدام از مطالعات را پایان یافته و اثربخش نمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار