بیش از ۱۱ هزار حواله در سامانه جامع انبارهای استان مرکزی ثبت شد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: از ابتدای طرح تاکنون ثبت نام ۴۴ هزار و ۳۲۶ واحد را در سامانه جامع انبارهای استان داشته ایم.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، محمدرضا حاجی پور ظهر امروز در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به سیاست های بانک مرکزی در بحث صادرات اظهار داشت: یکی از مواردی که در بحث صادرات وجود دارد، اینکه صادرکنندگان ما باید نرخ ارز را به صورت آزاد بگیرند و براساس قیمت نیمایی عرضه کنند، این از مشکلاتی است که عمده واحدهای صنعتی استان دچار شده اند و همین عامل سبب کاهش صادرات استان شده است.
وی افزود: به طوری که سال گذشته پیش بینی ما در حوزه صادرات غیرنفتی استان، بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار بود که به همین سبب و در اثر سیاست گذاری های بانک مرکزی به یک میلیارد و 13 میلیون دلار رسید.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: با پیگیری هایی که داشتیم این موضوع را منعکس کردیم و تاکید داریم تا سیستمی که درحال حاضر نرخ ارز و صادرکننده و تولیدکننده را رصد می کند این موضوع را مورد توجه قرار دهد.
حاجی پور بیان کرد: به دنبال فعالیتِ تُجاری که به عنوان واسطه وارد عرصه می شوند و صرافی هایی که به صورت واسطه ای نرخ دلار و ارز را تغییر می دهند، عمده ضرر به بخش تولید می رسد و این یکی از نکات مورد تاکید ما بوده که باید بتوان با سیاست مدون و مشخصی برای ارائه تسهیلات ساده تر به بخش صادرکنندگان و تولیدکنندگان آن را برطرف کنیم.
وی با اشاره به قیمت گذاری های کالاهای پایه ادامه داد: در گذشته چون بحث محدودیت های ارزی نبود، خیلی از واحدهای تولیدی قیمت های پایه کالایی را به حد و اندازه ای که خودشان تشخیص می دادند یا براساس روندی که در بازار بود تعیین و نسبت به صادرات اقدام ...

سرخط اخبار