میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۲۳مشخص شد

برترینها پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۲
با انصراف که جنوبی از میزبانی جام ملت های آسیا 2023 میزبانی این دوره از مسابقات به تنها نامزد باقی مانده یعنی کشور چین خواهد رسید.

ورزش سه: با انصراف که جنوبی از میزبانی جام ملت های آسیا 2023 میزبانی این دوره از مسابقات به تنها نامزد باقی مانده یعنی کشور چین خواهد رسید.
تلویزیون چین روز چهارشنبه اعلام کرد که کره جنوبی دلیل انصراف خود از میزبانی این رقابت ها را تمرکز بر روی رقابت های فوتبال جام جهانی زنان در سال ۲۰۲۳ عنوان کرده است و به همین دلیل از میزبانی جام ملت های آسیا انصراف داد.
ابتدا کشور های کره جنوبی، چین، هند، اندونزی و تایلند برای میزبانی در جام ملت های ۲۰۲۳ نامزد شده بودند، اما سپس هند، اندونزی و تایلند به دلیل تکمیل نبودن مدارک از بین گزینه ها حذف شدند و کره جنوبی و چین نامزد های اصلی بودند.
اتحادیه فوتبال کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که از رقابت برای کسب میزبانی دوره بعدی جام ملت های آسیا انصراف داده است تا تمرکز خود را روی ارائه پیشنهاد میزبانی از جام جهانی فوتبال زنان در سال ۲۰۲۳ قرار دهد، پیشنهادی که قرار است به صورت مشترک با کره شمالی به فیفا ارائه شود.
به نقل از AFP، قرار است ۱۹ می ۲۰۱۹ (۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷) میزبان جام ملت ها در کنگره سالیانه کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شود و اکنون با تصمیم کره جنوبی برای پس گرفتن پیشنهاد میزبانی اش از جام ملت های آسیای ۲۰۲۳ امتیاز میزبانی از این رقابت ها به تنها نامزد باقیمانده یعنی به چین خواهد رسید.
با انصراف کره جنوبی از میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳، چین در روز چهارم ژوئن (۱۴ خرداد) به صورت رسمی از سوی AFC به عنوان میزبان جام ملت های آسیا معرفی خواهد شد
چین یکبار در سال ۲۰۰۴ میزبان این رقابت ها بود که با پیروزی مقابل تیم ملی ایران توانست مجوز حضور در فینال را بدست آورد، اما با ...