مناقشه اخیر آذربایجان و ارمنستان به وضوح نشان می دهد که میدان نبرد در آینده نزدیک چه شکلی خواهد بود.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا ، هفته نامه نیوزویک چاپ آمریکا می نویسد: در آخر سپتامبر، درگیری بین آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ درگرفت. این جنگ از این لحاظ بی نظیر است که آذربایجان از هواپیماهای بدون سرنشین جنگی علیه تانک ها، توپخانه و سایر تجهیزات نظامی ارمنستان استفاده کرد. دهه ها است که پهپادها توسط آمریکا علیه تروریست ها استفاده می شود، اما تصمیم باکو مبنی بر استقرار صدها نوع جدید پهپاد به ما امکان می دهد تصور خود را در مورد جنگ آینده تکمیل کنیم.
دولت هایی که از هواپیماهای بدون سرنشین، از واشنگتن گرفته تا پکن، از بیت المقدس تا تهران استفاده می کنند، باید به این امر توجه کنند.
حتی در سال 2016، آذربایجان از پهپادهای خودکش علیه ارمنستان استفاده کرد. آن ها کوچک تر از Predator آمریکایی هستند و بیشتر شبیه یک موشک کروز هستند تا یک هواپیمای بدون سرنشین. آذربایجان سال هاست که آن ها را از اسرائیل وارد می کند. آذربایجان پهپادهای هارپی، هاروپ و Orbiter 1K را از اسرائیل خریداری کرد.
ازدحامی از پهپاد ها این امکان را به اپراتور می دهد که کاروانی از تانک های دشمن را منهدم کند یا به تأسیسات راداری و پدافند هوایی حمله کند.
بر اساس یک گزارش خبری از آذربایجان منتشره برای سربازانش، این دقیقاً همان چیزی است که هواپیماهای بدون سرنشین آن به دست آوردند: این کشور 30 ​​واحد دفاع هوایی ارمنستان را منهدم کرد. وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که 107 هواپیمای بدون سرنشین آذربایجانی را سرنگون نمود.
این اولین بار در تاریخ است که گفته می شود بسیاری از پهپادها سرنگون شده اند و احتمالاً بیشترین استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین جنگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار