«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین با ارسال پیامی به «جو بایدن» پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را تبریک گفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین امروز چهارشنبه با ارسال پیامی به «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات آمریکا که در آستانه ورود به کاخ سفید قرار دارد، پیروزی او را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تبریک گفت.
خبرگزاری دولتی «شینهوا» گزارش داد رئیس جمهور چین در این پیام اعلام کرد: توسعه سالم و پایدار روابط چین و آمریکا نه تنها در جهت منافع دو ملت است، بلکه انتظار مشترک جامعه بین المللی را برآورده می کند. امیدوارم دو طرف از روحیه عدم مناقشه، عدم درگیری و همکاری برد-برد حمایت کنند و بر همکاری در حین مدیریت و کنترل اختلافات تمرکز کنند.
به گزارش شبکه « سی ان ان »، در تاریخ ۱۳ نوامبر یعنی ده روز بعد از انتخابات آمریکا و یک هفته بعد از نطق پیروزی بایدن، سخنگوی وزارت خارجه چین بدون بردن نام شی، از طرف پکن به نامزد دموکرات و معاونش «کاملا هریس» پیروزی در انتخابات را تبریک گفت. با این حال وی در آن زمان تاکید کرد نتیجه انتخابات آمریکا مطابق با قوانین و رویه های آمریکا مشخص خواهد شد.
در حالی که بسیاری از کشورها بعد از انتخابات، پیروزی جو بایدن را تبریک گفته اند، به دلیل عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ و اعلام نشدن پیروزی نامزد دموکرات به صورت رسمی، برخی کشورها مانند روسیه از این کار امتناع کرده اند.
«ولادیمیر پوتین» اخیراً در مصاحبه ای با شبکه «راسیا-۱» گفت معتقد است برخی مشکلات در سیستم انتخاباتی آمریکا وجود دارد اما تغییر الگوی قدیمی برعهده واشنگتن است. وی همچنین گفت که هنوز نتیجه انتخابات آمریکا را به برنده آن تبریک نگفته زیرا باید منتظر ماند تا همه مسائل قانونی (اشاره به شکایت های انتخاباتی ترامپ) ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار