وزارت کشور خط قرمز فعالیت «سمن »ها را اعلام کرد

تابناک چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۲

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت که فعالیت سیاسی سمن ها یکی از خط قرمز های ما است و این تشکل ها نباید به ویژه در ایام انتخابات برای گروه و جناح خاصی فعالیت کنند.
به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، کمال اکبری که امروز به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی به استان یزد سفر کرده است، در جمع خبرنگاران استان در سالن موحدین استانداری یزد اظهار داشت: مشارکت اجتماعی یکی از محوری ترین موضوعات مرتبط با توسعه پایدار، متوازن و منطقی است و بهترین نوع مشارکت اجتماعی که بسیاری دولت ها تجربه کرده اند، مشارکت سازمان های مردم نهاد است.
وی بیان کرد: ویژگی سازمان های مردم نهاد، فعالیت آن ها به شکل داوطلبانه، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است و اصلا یکی از خط قرمز های ما این است که سازمان های مردم نهاد وارد فضای سیاسی شوند.
اکبری در بخش دیگری از سخنان خود، نظارت کیفی بر سازمان های مردم نهاد را یکی از رویکرد های اصلی سازمان امور اجتماعی کشور دانست و افزود: گام نخست در این اقدام، آشنا کردن مردم با سازمان های مردم نهاد است و اینکه آن ها بدانند آیا تشکل ها مجوز فعال و به روز دارند یا خیر.
معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: توسعه شبکه های موضوعی سازمان های مردم نهاد در کشور از دیگر رویکرد هایی است که در مورد این تشکل ها دنبال می شود و در حال حاضر ۱۸ شبکه ملی در کشور وجود دارد که برخی از آن ها مجوز ملی دریافت کرده اند، اما در استان ها مستقر هستند.
وی، فعال سازی خانه سازمان های مردم نهاد را نیز از دیگر رویکرد ها در مورد تشکل های مردم نهاد دانست و تصریح کرد: این خانه می ...