با مصوبه دولت و در راستای پرداخت بدهی به سازمان تأمین اجتماعی قرار است سهام ۹ شرکت جدید به ارزش ۳۲۰ هزار میلیارد ریال به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود.

به گزارش تجارت نیوز ، اخیرا محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز ۱۶ تیر ماه و در حاشیه وبینار بین المللی روز جهانی تعاون در محل وزارت کار به خبرنگاران اعلام کرده بود: دولت قرار است به زودی بخش مهمی از بدهی های خود به سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کند.
عمده بدهی دولت به تأمین اجتماعی بابت ۳ درصد از حق بیمه کارگران است که طی سال های گذشته انباشته شده و اکنون دولت مانند رویه سال های قبل می خواهد سهام شرکت های زیرمجموعه خود را به سازمان تأمین اجتماعی واگذار کند.
البته برخی کارشناسان از این رویه انتقاد می کنند که سازمان تامین اجتماعی به جای کار تخصصی تامین اجتماعی به هلدینگ بزرگی از شرکتهای رنگارنگ سابقا دولتی و حالیا تامین اجتماعی تبدیل شده و انحصار از دولتی به انحصار شبه دولتی تبدیل شده است.
بر اساس مصوبه ۲۳ تیر ۹۹ هیأت وزیران، قرار است به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و با استناد به بند «و» تبصره ۲ ماده واحده قانون بودجه ۹۹ کل کشور، دولت تصویب کرد، سهام دولت و متعلق به دولت به شرح جدول زیر پس از کسر سهام ترجیحی از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه توسط سازمان خصوصی سازی بابت رد بخشی از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی و به ارزش تقریبی ۳۲۰ هزار میلیارد ریال واگذار شود.
قیمت نهایی سهام شرکت های موضوع تصویب نامه مطابق آئین نامه اجرایی شیوه های قیمت گذاری بنگاه ها مصوب ۲۰ اسفند ۸۷ شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تصویب هیأت واگذاری تعیین می شود.
سازمان خصوصی سازی موظف است ظرف یکسال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه قیمت سهام شرکت ...

سرخط اخبار