دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی برای سفر با سواری شخصی خودتان الزامی است. اما باید حتماً در ابتدا گواهینامه رانندگی ملی خود را دریافت کرده باشید.
گواهینامه بین المللی رانندگی ( IDP = International Driving Permit ) سند رانندگی با اعتبار یک یا سه ساله است که شخص دارنده، حق دارد با وسایل نقلیه موتوری در کشوری غیر از وطنش، با وسیله نقلیه خود سفر کند. علاوه بر زبان فارسی به ۷ زبان بین المللی از جمله انگلیسی، فرانسوی، روسی، عربی، آلمانی، اسپانیایی و چینی نیز ترجمه می شود و قابل استفاده در بسیاری از کشورهای جهان است.
این مطلب برای راهنمایی دریافت گواهی نامه بین المللی و انجام دادن امور و مراحل مربوط به آن است و شما باید از طریق سامانه فروش اینترنتی گواهینامه بین المللی اقدام کنید.این مطلب را تا انتها بخوانید.
مدارک لازم برای گرفتن گواهی نامه بین المللی رانندگی گواهی نامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و یک روز، برای دریافت گواهی نامه رانندگی بین المللی یک ساله گواهی نامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهی نامه رانندگی بین المللی سه ساله یک قطعه عکس تمام رخ ( ۴*۳ ) با حجاب اسلامی برای بانوان گواهینامه رانندگی بین المللی قبلی (در صورت معتبر بودن) اصل یا تصویر صفحه اول گذرنامه تکمیل فرم درخواست به زبان فارسی و انگلیسی و درج تاریخ تولد به سال میلادی در بخش انگلیسی
هزینه دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی مبلغ ۱۱۹۰۰۰ تومان بابت هر جلد گواهی نامه رانندگی بین المللی یک ساله مبلغ ۱۱۹۰۰۰ تومان بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین المللی یک ساله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار