سمنان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان با تأکید بر لزوم توسعه مشاغل خانگی در استان گفت: سمنان کمترین نرخ بیکاری در کشور را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، اسماعیل غنیان بعدازظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی آغاز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان به میزبانی جهاد دانشگاهی سمنان اظهار داشت: آمار بیکاری در سطح استان نسبت به میانگین کشور پایین تر است و سمنان کمترین نرخ بیکاری در کشور را به خود اختصاص داد.
وی بابیان اینکه اگر از ظرفیت تعاونی ها بیشتر و بهتر استفاده کنیم، جایگاه سمنان در زمینه بیکاری به نسبت دیگر استان ها ارتقا نیز پیدا خواهد کرد، افزود: ثبت نام متقاضیان در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان آغاز شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه توسعه مشاغل خانگی در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه inhb.ir برای ثبت نام اقدام کنند.
غنیان با اشاره به اینکه دبیرخانه این طرح ملی در جهاد دانشگاهی استان سمنان راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: داشتن حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان بودن فرد متقاضی، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی از شرایط اصلی برای ثبت نام در این طرح است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار