انتظار رهبری از دانشگاه آزاد، پیاده سازی تزکیه و تعلیم توأمان است

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه تزکیه هم در کنار تعلیم جزو وظایف اساتید خواهد بود، گفت: انتظار مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی، پیاده سازی تزکیه و تعلیم توأمان است.

به گزارش ایسنا، دکتر ولایتی در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاهی که با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد، با گرامیداشت سی وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه، گفت: انتظار از دانشگاه آزاد اسلامی این است که همانطور که از لحاظ کمی در جایگاه بالایی قرار دارد، از لحاظ کیفی هم به همین شکل باشد و کار با جوانان مستعد کشور آسان نیست و اغلب شما دارای سابقه ای طولانی در تعلیم و تربیت و مسئولیت های دانشگاهی هستید و ان شاءالله با همت همه شما بتوانیم این مسئولیت و وظیفه خطیر را به درستی انجام دهیم.
دکتر ولایتی با طرح این پرسش که چه توقعی از دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و این دانشگاه چه نقش آفرینی برای آینده می تواند داشته باشد، گفت: زمانی تعداد ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه های کشور بسیار کم بود به طوری که از هر ۱۰ نفر، یک نفر وارد دانشگاه می شد. با توجه به نیاز توسعه آموزش عالی در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد و به طور بی نظیری توانست در همه نقاط کشور واحد دانشگاهی راه اندازی کند که این موضوع منجر به رشد و توسعه آموزش عالی در کشور گردید.
وی افزود: البته حضور دانشگاه آزاد اسلامی تنها مربوط به کشور نیست و در کشورهای افغانستان، امارات و لبنان نیز فعال است و با برنامه ریزی های پیش بینی شده، قرار است شعبات دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای سوریه، عراق، آذربایجان و دیگر کشورهای منطقه ایجاد و گسترش یابد.
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با اشاره به تفاوت دانشگاه های جهان اسلام و دانشگاه های غربی، تصریح کرد: آنچه در دانشگاه های جهان اسلام همواره مورد توجه بوده است، موضوع تزکیه و تعلیم است، همانطور ...

سرخط اخبار