فرماندار ورامین گفت: حدود ۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در شهرستان ورامین تولید می شود که این تولیدات به عنوان مهم ترین شاخصه های صنایع دستی استان تهران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین ظهر امروز در جلسه مشترک معاون هماهنگی امور فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور با هنرمندان و اصحاب رسانه ورامین در محل فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: شهرستان ورامین علاوه بر این که در تولید محصولات کشاورزی نقش مهمی داشته و غذای بیش از ۶ میلیون نفر از استان تهران را تأمین می کند در حوزه هنر نیز اثربخشی خود را به اثبات رسانده است.
وی افزود: در حال حاضر ده ها هنرمند صنایع دستی در مناطق مخلتف شهرستان اقدام به تولید محصولاتی می کنند که از نظر کیفیت، با تولیدات هنرمندان شهرهایی که در تولید این محصولات به نام هستند، برابری می کند.
فرماندار ورامین با اشاره به ظرفیت شهرستان ورامین در تولید شیشه و آبگینه ادامه داد: حدود ۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در شهرستان ورامین تولید می شود که این تولیدات به عنوان مهم ترین شاخصه های صنایع دستی استان تهران، به ورامین ظرفیت تبدیل شدن به شهرستان ملی و شاخص تولید شیشه و آبگینه را داده است.
کاغذلو اضافه کرد: بیشترین میزان محصولات شیشه و بلوار مورد نیاز بازار بزرگ تهران را شیشه گران ورامینی تأمین می کنند.
وی یادآور شد: امروز تمامی تکنیک های ساخت مصنوعات شیشه ای شهر ونیز ایتالیا نظیر شیشه فوتی، استین گلاس، قالبی، شیشه موزائیکی و هزارگل در ورامین اجرا می شود و تولیدات هنرمندان شهرستان قابل رقابت با محصولات تولید شده در این کشور است.
فرماندار ورامین تصریح کرد: یکی از مزیت های تولید شیشه در شهرستان ورامین این است که برای تولید محصولات فاخر شیشه ای از پسماندهای شیشه به عنوان ماده اولیه استفاده می شود که این مهم نقش به سزایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار