پانسمان یا جراحی درخت می تواند از بین رفتن و قطع بی مورد آن جلوگیری کند که خوشبختانه امروزه این دانش در کشور ما نیز وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، امروزه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان اغلب بر روی خدماتی مانند فروش، حمل ونقل، تاکسی های اینترنتی و غذا فعالیت می کنند. از همین رو نیاز است اکوسیستم استارت آپ ها و کارآفرینان به سمت حوزه های کمتر مورد توجه با پتانسیل بالا و اثرات اجتماعی، اقتصادی و ملی بالا در شرایط کنونی هدایت شود.
با توجه به چالش های متعدد کشور در عرصه هایی مانند کشاورزی، سبک زندگی شهرنشینی، مسائل اجتماعی، محیط زیست، آلودگی و انرژی، در این بین گروه ها و شرکت های دانش بنیانی شکل گرفته اند که به صورت غیرمستقیم اندیشه و خلاقیت را وارد چرخه های تولید تا بازار می کنند. خبرگزاری آنا در راستای معرفی و تجربه نگاری فناوری، با گروه های استارت آپی موفق در قالب «پاتوق نخبگان» همراه شده و پای صحبت آنان نشسته است.
«پاتوق نخبگان» محفلی برای مخترعان و نخبگان است که در سلسله نشست هایی در راستای معرفی دستاوردها و چالش های استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در خبرگزاری آنا برگزار می شود.
بیشتر بخوانید:
ساخت دستگاه ارزیابی سلامت درختان با یک دوم قیمت مشابه اروپایی آن/تفاوت حمایت از شرکت های دانش بنیان با پژوهشگران
چند سالی است که درختان خیابان ولیعصر تهران قطع می شود که متأسفانه عمده این درختان سالم بوده است و اگر دستگاه توموگرافی وجود داشت از قطع عمده این درختان جلوگیری می­ شد. در همین راستا خبرگزاری آنا در سومین نشست به گفت­گو با «مهران روح نیا» دکترای تخصصی علوم صنایع چوب و کاغذ گرایش مکانیک چوب و رتبه استاد تمام پایه ۱۸ برای ساخت دستگاه توموگرافی درخت سرپا پرداخته است که در ادامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار