سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ابراز همدردی با مردم لبنان در پی انفجار در بیروت، گفت: دو محموله کمک های انسان دوستانه از طرف ایران به لبنان ارسال می شود.

آقای سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره حادثه انفجار عظیم در بیروت اظهارداشت: به مردم لبنان و خانواده هایی که عزیزانشان را در این حادثه از دست دادند، تسلیت عرض می کنم.
وی با عظیم خواندن این انفجار گفت: برای آن ها که در این حادثه زخمی شدند، آرزوی سلامتی می کنم.
آقای موسوی ادامه داد: از لحظات اولیه این حادثه با موجی از تاثر و تالم سعی شد با همفکری و هم افزایی نوع کمک به مردم لبنان بررسی شود؛ جلساتی هم برگزار شد، آقای ظریف وزیرامورخارجه توانست با همتای لبنانی خودش صحبت کند و بقیه وزرا و مسئولان هم سعی کردند با همتایان خودشان تلفنی صحبت کنند و آمادگی جمهوری اسلامی، دولت و ملت ایران را برای کمک به مردم لبنان اعلام کنند.
وی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای کمک به مردم لبنان، اعلام کرد: یک یا دو محموله کمک های پزشکی و دارویی کشورمان به اضافه برخی از اقلام دیگر به لبنان ارسال می شود؛ در آینده هم برخی کمک های زیرساختی برای مردم لبنان انجام خواهد شد که متعاقبا جزئیات آن اعلام خواهد شد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان درباره ابراز همدردی رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی با مردم لبنان نیز تاکید کرد: این از همان ریاکاری ها و دغل کاری های رژیم صهیونیستی و آمریکاست که همواره سعی کرده اند در چنین شرایطی از آب گل آلود ماهی بگیرند؛ اگر آن ها واقعا صداقت دارند، تحریم هایی که اخیرا علیه ملت لبنان وضع کردند را بردارند.
آقای موسوی ادامه داد: هیچ وقت این دو رژیم برخلاف آنچه اعلام می کنند صداقت نداشته اند و دولت و ملت لبنان هم این ها را شناخته اند؛ ان شاء الله با کمک دولت های اسلامی، مردم ...

سرخط اخبار