ژنرال حلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه در تماس تلفنی با سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح، موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع بیماری کرونا را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، ژنرال حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه عصر امروز دوشنبه ۹۹/۱/۱۸ در تماس تلفنی با سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان بیماران را تبریک گفت.
وزیر دفاع ترکیه در این تماس تلفنی ضمن گزارشی از آمار و روند گسترش ویروس کرونا در ترکیه و اقدامات نیروهای مسلح آن کشور از موفقیت های دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و مقابله با ویروس کرونا قدردانی و خواستار تبادل تجربه های موفق به دست آمده در عرصه های علمی ، تخصصی و اجرایی بین نیروهای مسلح دو کشور در این زمینه شد.
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری ایران نیز در این تماس تلفنی گزارشی از آمار مبتلایان و بهبود یافتگان و آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور و روند رویارویی و مبارزه با آن ارائه کرد.
باقری خاطر نشان کرد: با وجود آن که شیوع ویروس کرونا در جمهوری اسلامی ایران بعد از چین آغاز شد به رغم وجود تحریم های اقتصادی و دارویی ضد بشری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ، به دلیل وجود ظرفیت ها و قابلیت های قابل توجه سیستم بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی ایران و تلاش های خستگی ناپذیر و شبانه روزی کادر بهداشت و درمان و همچنین مشارکت گسترده و نقش آفرینی های موثر نیروهای مسلح و دولت و حضور داوطلبانه بیش از یک میلیون نفر از بسیج مردمی، موفقیت های بزرگی تاکنون در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا حاصل شده است.
وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اقدامات بهداشتی و درمانی و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و تولید تجهیزات بهداشتی و درمانی ، تاکنون ۸ هزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار