تهران- ایرنا- رییس جمهوری در حکمی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور را به عنوان «فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا» منصوب کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در حکم انتصاب عبدالرضا رحمانی فضلی به عنوان «فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا» از وی خواست اقدامات قرارگاه را با توجه به وظایف و اولویت های هشتگانه، برنامه ریزی و اجرا کرده و نتایج آن را مستمرا گزارش کند.
در متن حکم رییس جمهوری خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آمده است: پیرو فرمایشات و توصیه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جلسه مورخ ۱۳۹۹.۰۸.۰۳ ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تشکیل قرارگاه عملیاتی و لزوم مشارکت و همکاری حداکثری در کنترل، پیشگیری و درمان بیماران کرونایی و تقلیل میزان فراگیری این ویروس و استمرار آگاه سازی و آموزش همگانی در نحوه مراقبت و مقابله با این بیماری، به موجب این حکم جناب عالی را به عنوان «فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا» منصوب می کنم.
رییس جمهوری تصریح کرد: ضروری است اقدامات قرارگاه را با توجه به وظایف و اولویت های ذیل برنامه ریزی و اجرا کرده و نتایج آن مستمراً به اینجانب گزارش شود.
۱- تسهیل و پیگیری مستمر اجرای دقیق و به موقع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و رفع موانع احتمالی،
۲- تدوین دستورالعمل اجرایی برای عملیاتی شدن مصوبات ستاد ملی با توجه بر واقعیت های میدانی با هماهنگی دستگاه های ذیربط.
۳- استفاده از ظرفیت های مردمی از جمله مساجد، بسیج، خیرین و سمن ها و سایر سرمایه های عمومی برای حمایت از اجرای مصوبات و کمک به تامین معیشت اقشار آسیب پذیر.
۴- ایجاد تفاهم میان نیروهای اجتماعی، تقویت روحیه همکاری و تحکیم مسئولیت های عمومی در مواجهه با شرایط پیچیده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار