قم – ایرناآیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار شهردار قم گفت: باید حق قم را به خوبی ادا کرد و در سایه آن کارهای اساسی را در دستور کار قرار داد و تلاش کنید اقدام ها را در خصوص انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انجام دهید تا حق قم بهتر ادا شود.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی شهرداری قم، وی در این دیدار با تاکید بر اینکه در هیچ کجای دنیا همچون حوزه علمیه قم نداریم، اظهار کرد: حوزه علمیه قم بزرگ ترین حوزه علمیه جهان اسلام است و در سایه این ظرفیت می توان اقدام های اساسی و زیربنایی خوبی را برای شهر انجام داد.
وی با اشاره به چشم انداز شهرداری قم در جهت معرفی قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آینده ای نزدیک، تصریح کرد: این کار بسیار شایسته است البته باید به جد پیگیری کرد و نباید اجازه داد کسی مانع شود، حق قم در این زمینه ادا نشده است.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه سرچشمه انقلاب از قم بوده است، افزود: انقلاب از قم برخاسته و رهبر انقلاب هم از قم برخاسته است، وجود عظیم ترین حوزه علمیه در این شهر و بسیاری موارد دیگر که باید این مسائل به خوبی برای مردم تبیین شود.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: روز قم متعلق به همه مردم است و تمامی دستگاه ها و نهادهای باید برای بزرگداشت این روز اقدام نمایند.
تدارک ۴۱ برنامه ویژه به مناسبت روز قم
شهردار قم نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه حدود ۴۱ برنامه برای روز قم اجرا خواهد شد، تصریح کرد: معرفی ظرفیت های قم ازجمله روایاتی که در خصوص این شهر بیان شده و وجود بیش از ۴۰۰ امام زاده در این شهر و بزرگ ترین حوزه علمیه جهان اسلام به مردم بیش ازپیش عنوان و معرفی می شود.
سید مرتضی سقائیان نژاد با اشاره به پیگیری شهرداری برای انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اظهار کرد: پیگیری هایی انجام شده اما حمایت نهادهای مختلف نیاز است تا این امر در دور بعدی یعنی سال ۱۴۰۷ محقق شود.
شهردار قم با تاکید بر اینکه تمام ارگان ها برای گرامیداشت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار