اکوفارس: دستگاه های امنیتی عراق کسی را که والی القیاره نامیده می شد و شماری از سران گروه تروریستی داعش را در استان کرکوک بازداشت کردند.

به نقل از شبکه العراقیه، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی استان کرکوک از طریق همکاری های اطلاعاتی دقیق در عملیاتی پیشگیرانه توانستند یکی از سران گروه تروریستی داعش موسوم به والی پایگاه القیاره و تعدادی از دیگر سران داعش را بازداشت کنند.
دستگاه های امنیتی عراق پس از اخبار اطلاعاتی دقیق که به دستشان رسید، کسی را که والی القیاره نامیده می شد، و همچنین شماری از سران داعش را در استان کرکوک بازداشت کردند. فرماندهان امنیتی تاکید کردند، عملیات پیشگیرانه ای برای تحت پیگرد قرار دادن گروهک های تروریستی در سراسر این استان ادامه دارد تا این شهر امن و با ثبات شود.
گزارشگر این شبکه گفت: سران اصلی داعش تروریستی در تیررس فرماندهی مقر عملیات مشترک در استان کرکوک هستند. این عملیات متعلق به هنگ پیاده نظام وابسته به لشکر ۶۲ است که پس از دستیابی به اخبار اطلاعاتی دقیق صورت گرفت و به بازداشت کسی که حکمران القیاره در جنوب موصل نامیده می شد، همچنین تعدادی از دیگر سرکردگان گروه داعش تروریستی انجامید.
سرلشکر حامد الزهیری، جانشین فرمانده مقر عملیات مشترک، گفت: «آن ها گمان می کنند، یگان های ما اطلاعات کاملی ندارند؛ اما ما مواضع حساس و مهم را پیگیری می کنیم. توانستیم دو هدف بزرگ و مهم را بازداشت کنیم. یکی از آن ها مسئول گروهان داعش در پایگاه القیاره و دیگری هم جانشین او بود که گفته می شد، او هم یکی از سران داعش بود. این تحقیقات ادامه دارد. ما می دانیم با بازداشت این عناصر و سران داعش به دست چه بر سر این گروه خواهد آمد.»
گزارشگر العراقیه افزود: تلاش شبانه روزی نیرو های امنیتی و همه تشکیلات آن همچنین هماهنگی میان آن ها در تقویت امنیت کرکوک و جلوگیری از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار