رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، جزئیات جلسه هم اندیشی صبح سه شنبه اعضای شورا را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محسن هاشمی، در حاشیه جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات جلسه هم اندیشی برخی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری، گفت: موضوع اصلی این جلسه مسئله بودجه بود و در مورد درآمدهای شهرداری مباحثی مطرح شد.
وی افزود: یکشنبه هفته آینده بودجه شهرداری در دستورکار قرار می گیرد و پس از آن تبصره ها، هزینه ها و مصارف شهرداری مطرح خواهد بود و جلسه شورا صبح و بعدازظهر برگزار خواهد شد تا به نتیجه نهایی برسیم.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در جلسه صبح امروز حامد مظاهریان معاون شهردار تهران و تیم کارشناسی آن حضور یافته بودند و عدد بودجه از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۳۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شد که برخی از اعضا مخالف این مسأله و برخی موافق آن بودند.
هاشمی با اشاره به اینکه برخی از حاضران در جلسه به تحقق پذیری آیتم های درآمدی شهرداری اعتراض داشتند، گفت: جلسه امروز در مورد بودجه به نتیجه نرسید و مباحث اصلی و نهایی هفته آینده مورد بررسی قرار می گیرد.
وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود شهرداری قرار است بیشترین درآمد خود را از عوارض تأمین کند، گفت: این چنین نیست ولی باید توجه داشته باشیم در کشور تورم شدید را شاهد بوده ایم و عدد ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه در مقایسه با شاخص های سال ۹۴ و ۹۵، با ۱۳ هزار میلیارد تومان برابری می کند و به نظرم رقم بودجه ۳۰ هزار میلیاردی زیاد نیست.
رئیس شورای شهر تهران گفت: با توجه به وضعیت تورمی باید توجه داشت که دو مسأله برای تأمین منابع مطرح است. یکی افزایش قیمت منطقه ای املاک که البته دولت آن را افزایش می دهد و دیگری قانون شهرسازی که اخیرا در شورای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار