وزارت خزانه داری آمریکا جزئیات تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد

مشرق نیوز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲
وزارت خزانه داری آمریکا، بانک مرکزی ایران و صندوق توسعه را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

به گزارش مشرق، شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در جریان دیدارش با «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا از قرار گرفتن نام بانک مرکزی ایران و صندوق توسعه ملی ایران و شرکت اعتماد تجارت پارس در فهرست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا خبر داد.
ترامپ که در پی حمله پهپادی نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرده و از وضع تحریم های جدید علیه ایران خبر داده بود، پس از اعلام خبر تحریم بانک مرکزی ایران مدعی شد که این تحریم بزرگترین تحریمی است که تاکنون علیه یک کشور وضع شده است.
دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت 97 تاکنون تحریم های مختلفی را علیه ایران وضع کرده و برای همراه کردن سایر کشورها با تحریم های غیرقانونی خود به تهدید و ارعاب متوسل شده است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اوایل اردیبهشت ماه در اظهاراتی در در نشست مؤسسه «جامعه آسیا» با اشاره به اینکه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد بر عادی سازی روابط تجاری کشورها با ایران تأکید دارد، از اینکه آمریکا به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت از دیگر کشورها می خواهد روابط تجاری خود با ایران را قطع کنند به شدت انتقاد کرد.
وی در این باره گفت: « من 40 سال است که با سازمان ملل متحد سر و کار دارم و تا آنجا که می دانم این اولین بار است که یک عضو دائم شورای امنیت آشکارا از دیگر کشورها می خواهد قطعنامه شورای امنیت را نقض کنند و حتی آنها را تهدید به مجازات می کند. من فکر می کنم این ایران نیست که باید تصمیمی در این خصوص بگیرد، بلکه جامعه بین الملل باید تصمیم بگیرد که آیا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار