دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم پایانی پنجمین دوره جایزه فیروزه، گفت: ارزش افزوده ایجاد شده در کالاهای فرهنگی از جنس ارزش افزوده مد نظر اقتصاد دانش بنیان است.

به گزارش ایسنا، سید محمدحسین سجادی نیری در این جشنواره اظهار کرد: بالنده و پویا بودن یک رویداد، ابزار مناسبی است تا به وسیله آن زنده بودن آن رویداد سنجیده شود. طی این چند دوره ای که جشنواره جایزه فیروزه برگزار شد، سعی شده است که هر سال، با نوزایی و ایجاد تغییرات و گنجاندن ایده های جدید، یک حرکت بالنده رو به جلو ایجاد شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تمهیدات برگزاری این رویداد، افزود: در سال جاری موضوع تسری این رویداد و آثار آن به استان ها مورد توجه قرار گرفت.
به گفته نیری، در پنجمین رویداد جایزه فیروزه، سه استان در برگزاری جشنواره مشارکت داشتند و خوشحال هستم که استان سیستان و بلوچستان در این میان نقش ویژه ای ایفا کرد.
وی، ضمن ابراز امیدواری برای توسعه بیشتر همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت ارشاد اسلامی، اظهار کرد: در کشور نیاز ویژه ای به کالاهای فرهنگی وجود دارد و این حوزه نیازمند توجه بیشتری از سوی تمام دستگاه ها است.
نیری افزود: با توجه به اینکه در یک اقتصاد دانش بنیان باید ارزش افزوده بر اساس فناوری و دانش ایجاد شود، حوزه محصولات فرهنگی نیز به زعم من، حوزه ای است که در آن ارزش افزوده مبتنی بر این دانش ضمنی رسوب یافته در طی سالیان و ادوار مختلف به دست آمده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز خاطرنشان کرد: حوزه هایی مانند اسباب بازی، فرش، صنایع دستی و ... می توانند ارزش افزوده قابل توجهی به همراه داشته باشند، به همین جهت است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی کرده است که همیار زیست بوم و فعالیت های وزارت ارشاد اسلامی در این حوزه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار