استاندار آذربایجان شرقی بر استمرار اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با شیوع ویروس کرونا در استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمدرضا پورمحمدی امروز در سیزدهمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، ، اجرای کامل طرح غربال گری سلامت، کنترل جدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان، تعطیلی مراکز پرازدحام و جلوگیری از تشکیل تجمعات، اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی و تولید و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده را ضروری خواند.
وی با قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادرهای پزشکی و درمانی و سایر دستگاه های مسئول در مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان گفت: کاهش آمار مبتلایان و جان باختگان بیماری کرونا در دو سه روز گذشته، حاکی از اثربخشی سیاست های پیشگیرانه و مقابله ای است و تا زمان کنترل اساسی شرایط، اجرای این سیاست ها باید به صورت جدی ادامه یابد.
وی با تأکید بر اجرای جدی طرح غربال گری سلامت، گفت: با اجرای کامل این طرح، اقدامات آتی ستاد مقابله با کرونا، با چشم بازتر انجام خواهد شد.
پورمحمدی با اشاره به نگرانی شهروندان استان از تردد مسافران نوروزی، گفت: با هماهنگی های انجام شده با استان های مجاور، کنترل تردد در محورهای مواصلاتی و مبادی ورودی و خروجی این استان ها به شدت انجام می شود و به جز موارد ضروری، اجازه تردد به مسافران داده نخواهد شد.
وی با بیان اینکه قرنطینه خانگی تاکنون در هیچ یک از شهرهای کشور اجرا نشده است، گفت: سیاست ستاد ملی مقابله با کرونا، فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم برای ماندن در خانه است که همکاری مردم نیز تاکنون خوب بوده و در روزهای آینده نیز باید ادامه یابد.
استاندار آذربایجان شرقی از اجرای مصوبه تعطیلی بازارها و مراکز تجاری در شهرهای استان نیز ابراز رضایت کرد و گفت: فرمانداران مسئول اصلی اجرای مصوبات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار