نامزد دموکرات های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در بین رای دهندگان احتمالی شرکت کننده در یکی از نظرسنجی های سراسری شبکه خبری فاکس نیوز با اختلاف پنج درصدی از رقیب جمهوری خواه خود پیشتاز است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، نخستین نظرسنجی شبکه فاکس نیوز از زمان برگزاری کنوانسیون ملی دموکرات ها و نخستین نظرسنجی این شبکه با مشارکت رای دهندگان احتمالی نشان داد که جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با کسب ۵۱ درصد آرا از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و رقیب جمهوری خواهش با ۴۶ درصد آرا پیشتاز است.
این نظرسنجی که روز یکشنبه منتشر شد، نشان داد که بایدن در بین زنان، ساکنین حومه شهرها، سالمندان، نسل هزاره، آمریکایی اسپانیایی ها و آمریکایی آفریقایی ها محبوب است، در حالی که ترامپ در بین رای دهندگان سفیدپوست، مردان، رای دهندگان روستایی، کاتولیک ها، نسل ایکس و کهنه سربازان محبوبیت دارد.
رای دهندگان در خصوص مساله نابرابری نژادی با اختلاف ۱۲ درصد، نحوه مدیریت ویروس کرونا با هشت درصد، خدمات درمانی با هشت درصد، نامزدهای دیوان عالی با هفت درصد و مهاجرت با هفت درصد بایدن را به ترامپ ترجیح می دهند. بایدن همچنین در خصوص مساله برقراری نظم و آرامش توسط پلیس و عدالت کیفری با اختلاف هفت درصد و در خصوص حفظ نظم و قانون با اختلاف دو درصد از ترامپ پیشتاز است.
تنها موضوعی که ترامپ در آن همچنان نسبت به بایدن پیشتاز است، موضوع اقتصاد است که در این زمینه اختلاف این دو نامزد پنج درصد است.
نظرسنجی در خصوص نگرانی های رای دهندگان نشان داد که ۸۷ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نسبت به بیکاری و ۸۳ درصد نسبت به پاندمی ویروس کرونا نگران هستند. گرچه ترامپ موضوع جرم و جنایت را به عنوان یکی از موضوعات کلیدی کمپین خود برای حمله به بایدن انتخاب کرده است اما ۶۴ درصد از رای دهندگان نسبت به این موضوع نگران هستند.
در ...

سرخط اخبار