روسیه از پرتاب موفق موشک «سایوز-۲» به مدار زمین و قراردادن یک ماهواره نظامی در مدار زمین خبر داد. بنابر اعلام روسیه، این موشک ساعت ۱۰:۳۱ دقیقه صبح به وقت مسکو از ایستگاه فضایی «پلستک» به فضا پرتاب شد. این سومین پرتاب توسط موشک ماهواره بر سایوز-۲ از این ایستگاه فضایی در سال ۲۰۲۰ است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش وبگاه «ایرو اسپیس دیفنس» روسیه روز جمعه اعلام کرد که موشک ماهواره بر «سایوز-۲» با موفقیت یک ماهواره جدید نظامی روسی را در مدار زمین قرار داد.
به گزارش فارس، بنابر اعلام روسیه، این موشک ساعت ۱۰:۳۱ دقیقه صبح به وقت مسکو از ایستگاه فضایی «پلستک» به فضا پرتاب شد. این سومین پرتاب توسط موشک ماهواره بر سایوز-۲ از این ایستگاه فضایی در سال ۲۰۲۰ است. روسیه اعلام کرده که این پرتاب با موفقیت همراه بوده و تمام مراحل پرتاب از سوی ایستگاه های زمینی تحت نظارت بوده است. آزمایش موشک سایوز-۲ ازسال ۲۰۰۴ شروع شد. این موشک جایگزین موشک سایوز-یو شد که از ۱۹۷۳ تا ۲۰۱۲ در خدمت روسیه بود. این موشک در مجموع ۴۳۰ ماموریت موفق فضایی را با اهداف مختلف انجام داد.
روسیه در زمینه پرتاب این ماهواره نظامی جدید به دلایل امنیتی هیچ اطلاعات بیشتری منتشر نساخته است.
چندی قبل یک رسانه آمریکایی از تلاش نیروی فضایی آمریکا و ساخت ۴۸ پایگاه زیرزمینی برای پارازیت انداختن و مختل کردن ماهواره های مخابراتی روسی یا چینی در شروع یک درگیری محتمل است. وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» چندی قبل در این باره نوشت، نیروی فضایی آمریکا در حال ساختن پایگاه های زمینی برای مهار ماهواره ها در نخستین ساعات آغاز یک درگیری است.
به گزارش این رسانه، نیروی فضایی آمریکا در حال ساخت ۴۸ پایگاه زیر زمینی در هفت سال بعدی برای جنگ الکترونیکی علیه ماهواره های روسی یا چینی است و اولین سامانه از این نوع جنگ افزار ماه گذشته بعد از سال ها تلاش عملیاتی شد. آمریکا مدعی است که روسیه و چین فضا را نظامی کرده اند و بدین طریق قابلیت های نظامی آمریکا در خطر است. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار