حافظ روشندل لرستان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن و اینکه هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل در تربیت حافظان فاصله داریم، آرزوی خود را ظهور امام زمان(عج) و ایجاد مدینه فاضله عنوان کرد و گفت: در بین آیات و سوره های قرآن، ذکر دائم من سوره توحید است.

به گزارش ایکنا از لرستان، اسماعیل موسیوند در سال ۱۳۴۴ در شهر آبادان دیده به جهان گشود و از سن شش سالگی به بعد ساکن شهر بروجرد لرستان است. او از سن ۱۶ سالگی به تشویق اساتید خود و با گوش دادن به نوار، کل آیات قرآن را حفظ کرده است.
این حافظ روشندل لرستانی که قرآن را به سبک استاد منشاوی حفظ کرده است، از همان سنین نوجوانی علاقه زیادی به تحصیل در حوزه علمیه داشت و همین عامل سبب شد که وی در کنار تحصیلات مدرسه ای اش که دیپلم علوم انسانی است، تحصیلات حوزوی را نیز دنبال کند و در حال حاضر در سطح یک حوزه علمیه بروجرد مشغول تحصیل است.
این حافظ روشندل قرآن کریم از سال هفتاد و چهار وارد عرصه مسابقات حفظ قرآن شد و تاکنون در مسابقات حفظ و قرائت قرآن نابینایان در مرحله استانی و کشور حائز رتبه های برتر شده و در مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه، سپاه، دانشگاه آزاد و سایر ارگان ها نیز مقام های برتر در مرحله استانی را کسب کرده است.
این حافظ روشندل بروجردی طی سال های گذشته در ایام ماه مبارک رمضان برای سالمندان بروجردی کلاس آموزش قرآن برگزار می کرد و در این کلاس ها به ده ها سالمند کم سواد یا بی سواد قرآن را آموزش می داد.
اسماعیل موسیوند، حافظ روشندل لرستانی در گفت وگو با ایکنا لرستان بیان کرد: من حفظ قرآن را از شانزده سالگی آغاز کردم اما با توجه به کمبودها و مشکلاتی که در آن سال ها در زمینه حفظ قرآن وجود داشت و بسیاری از افرادی که به حفظ قرآن می پرداختند از داشتن ضبط صوت محروم بودند و حتی توانایی تهیه نوار تلاوت و قرائت قاریان را نداشتند، حفظ من کُند پیش رفت و در آخر پس از گذشت پانزده سال موفق به حفظ کل قرآن شدم.
وی نقش خانواده را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار