انتقاد نماینده زن مجلس از تفاوت 40 برابری حقوق معلمان و پزشکان!

برنا نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی از تفاوت حقوق دریافتی معلمان و پزشکان انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ هاجر چنارانی در جلسه نوبت بعد از ظهر (سه شنبه) مجلس و در جریان طرح سوالش از وزیر آموزش و پرورش در خصوص ارتقای جایگاه آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر فاصله حقوق معلمان و پزشکان ۴۰ برابر است و دریافتی یک دندانپزشک برای سه ساعت کار به اندازه حقوق یک ماه یک معلم است. امروز چه فرقی بین هیأت علمی، استاد دانشگاه و آموزگاری است که با دانش آموزان مقطع ابتدایی کار می کند؟ در حالی که کار آموزگار به مراتب سخت تر است ولی آنچه برای اساتید هست برای معلمین با همان رتبه علمی هم وجود دارد.
چنارانی همچنین گفت: سوال ما این است که وزارت آموزش و پرورش چه اقدامی برای احتساب آخرین مدرک تحصیلی همکاران آموزش و پرورش کرده؟ چه برنامه عملیاتی در راستای پتانسیل های آموزش و پرورش برای اقتصاد مقاومتی داشته و در راستای ارائه پیوست های آموزش و پرورش برای وزارتخانه های مرتبط چه کار کرده است؟
وی با انتقاد از گسترش مدارس پولی نیز گفت: در هیچ جای دنیا به اندازه ایران اینقدر مدرسه خصوصی نداریم. شما می خواستید مدارس تیزهوشان را هم واگذار کنید. کجا قرار است جلوی این کار گرفته شود؟ قرار بود تمام مردم از آموزش رایگان استفاده کنند اما آیا این کار انجام شده است.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار بود حافظه محوری از مدارس کنار گذاشته شود گفت: به گفته خود شما ۸۵ تا ۹۰ درصد ورودی های دانشگاه نیاز به کنکور ندارند اما کنکور و مافیای آن چه منافع اقتصادی برای آموزش و پرورش دارد؟
وی با بیان اینکه اگر نگرش ها به جامعه فرهنگیان تغییر کند جامعه در حال توسعه نیز به جامعه توسعه یافته تغییر می کند افزود: بودجه دولت ۴۵۰ هزار میلیارد ...