مقام سابق آمریکایی تحریم ها را مانعی برای انتقال داروها دانست و گفت: می دانم که تحریم های ایالات متحده ، گرچه از نظر اصولی قرار نیست داروها را تحت تاثیر قرار دهد اما این کار را انجام می دهد زیرا تحریم های مالی بر هر تراکنشی تأثیر می گذارد.
فرانک هیپل (Frank N von hippel) دستیار پیشین امنیت ملی در دفتر علم و فناوری کاخ سفید (۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵) و استاد روابط بین الملل دانشگاه پرینستون است. وی به صورت تخصصی در حوزه سلاح هسته ای و پیمان منع اشاعه هسته ای و جنگ تحقیق و بررسی کرده است. وی در گفت وگو با ایلنا نظرات خود را در مورد افزایش تنش ها در منطقه بیان کرده است:
دولت ترامپ شرکت ها را وادار به انتخاب میان ایران و آمریکا کرده است
این کارشناس مسائل سیاسی در مورد تلاش اروپا برای نجات برجام گفت: اروپا قطعاً می خواهد برجام ادامه یابد - مانند بسیاری از آمریکایی ها مانند من. اما بازار ایالات متحده از بازار ایران برای شرکت های اروپایی از اهمیت بیشتری برخوردار است. دولت ترامپ آن شرکت ها را وادار به انتخاب کرده و دولت های اروپایی نیز ناخواسته وادار به انتخاب میان ایران و آمریکا شدند.
وی با ابراز نگرانی در مورد شرایط منطقه گفت: وضعیت در حال حاضر وحشتناک است. اما اگر آمریکا و ایران درگیر جنگ شوند اوضاع بسیار بدتر می شود.
ترامپ توسط پمپئو تحریک می شود
اوضاع بسیار خطرناک است
هیپل تاکید کرد: دولت ایالات متحده در این باره دچار گسستگی است. اکثریت در هر دو مجلس کنگره به قطعنامه هایی رای دادند که مانع رئیس جمهور ترامپ برای جنگ با ایران شود. من فکر می کنم خود ترامپ هم جنگی نمی خواهد. با این وجود، وی توسط افرادی مانند وزیر خارجه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار