«صاعقه» بر سر سارقان تهران

تابناک چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸

جانشین رئیس پلیس پایتخت از آغاز طرح "صاعقه" یک، برای برخورد با سارقان موتورسوار، کیف قاپان و موبایل قاپان خبر داد.
به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، سردار حمید هداوند با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی شهروندان موضوع مبارزه با کیف قاپی و جرایم خشن همراه با تهدید است، اظهار کرد: کیف قاپی و موبایل قاپی از جمله جرایمی است که اثرات نامطلوب آن تا مدتها بر احساس امنیت جامعه اثرگذار است.
جانشین رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: جرایم مذکور به کاهش احساس امنیت منجر می شود لذا نیاز است پلیس با اجرای طرحی ضربتی به این موضوع بپردازد.
وی تصریح کرد: طرح صاعقه (یک) با همکاری پلیسهای تخصصی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از جمله آگاهی، پیشگیری، راهنمایی و رانندگی، امنیت عمومی و یگان امداد پایتخت، از امروز صبح در تمامی محلات سطح شهر تهران به اجرا در آمد.
این مقام انتظامی افزود: بنابر درخواست شهروندان با سارقان کیف قاپ و موبایل قاپ که با موتورسیکلت در محدوده های مختلف شهر تهران پرسه زده و اقدام به سرقت می کنند، برخورد قانونی می شود.
هداوند خاطرنشان کرد: در این طرح همچنین با موتورسوارانی که پلاک وسیله نقلیه آنها مخدوش شده یا فاقد پلاک بوده و دارای سوابق کیفری باشند، برخورد شده و وسیله نقلیه آنها توقیف خواهد شد.
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ متذکر شد: در این طرح 500 اکیپ در قالب پنج تیم، ضمن گشت زنی در محله های مختلف شهر تهران، پاتوقهای را که از قبل شناسایی شده، مورد هدف قرار داده و به صورت گشت موتوری در راستای اجرای این عملیات عمل خواهند کرد.
وی به اثرات مثبت این طرح در کاهش وقوع جرم از جمله کیف قاپی و موبایل قاپی اشاره کرد و ...

سرخط اخبار