وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در بیانیه ای اعلام کرد: چنانچه آمریکا رأسا یا با همکاری معدود دست نشانده های خود اقدامی در راستای تهدیدات علیه ایران انجام دهد با واکنش جدی مواجه و مسئول تمامی عواقب خطرناک آن خواهد بود.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در واکنش به تحرک بی حاصل رژیم ایالات متحده آمریکا در بازگشت تحریم ها علیه ایران بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: آمریکا امروز در حالی به دروغ مدعی بازگشت قطعنامه های تحریمی شورای امنیت ملل متحد علیه جمهوری اسلامی ایران است که درخواست آمریکا به عنوان یک کشور غیرعضو در برجام برای آغاز روند احیای تحریم ها از اساس از سوی شورای امنیت رد شده و این روند هیچ گاه آغاز نشده است که امروز به سرانجام رسیده باشد. وزیر امور خارجه آمریکا خود نیز می داند که ادعایش در مورد بازگشت تحریم های شورای امنیت بی اساس، باطل و فاقد هرگونه اثرگذاری قانونی است ولذا به روش مالوف خود اقدام به تهدید و ارعاب کشورها به وضع تحریم های ملی فرامرزی علیه آنان کرده است که خود بهترین گواه اعتراف آمریکا به شکست در حرکتش در شورای امنیت است.
*رژیم ایالات متحده بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت جهانی
این بیانیه می افزاید: همانگونه که جمهوری اسلامی ایران بار ها تاکید کرده است، رژیم ایالات متحده بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت جهانی است؛ این واقعیت هیچگاه مانند امروز که آمریکا علنا به ارعاب و تهدید جهان می پردازد و قطعنامه های شورای امنیت را به هیچ می انگارد، نمایان و علنی نشده بود.
در این بیانیه آمده است: در سال ۲۰۱۸ زمانی که ایالات متحده به صورت یکجانبه و بر خلاف قوانین مصرح بین المللی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شد و هرگونه حق استفاده از ساز و کارهای مندرج در این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ را صراحتا از خود سلب کرد، امیدوار بود با راهبرد به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار