بارش باران و کاهش دما در برخی استانها

شبکه خبر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
سازمان هواشناسی کشور از کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دمای هوا در استان های واقع در شمال شرق کشور طی امروز و فردا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی طی پنج روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، استان مرکزی دامنه های زاگرس جنوبی در کرمان و در مناطقی از استان های فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید روی می دهد.
برای بخش هایی از مرکز کشور، شامل استان های اصفهان، قم، شرق یزد و ارتفاعات البرز در تهران و شرق سمنان نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد.
پنجشنبه در شمال شرق کشور نیز بارش پیش بینی می شود که رگبار باران در شمال خراسان رضوی، شمال خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان و جنوب سیستان بلوچستان، جنوب شرق کرمان و شمال هرمزگان شدت داشته و جمعه در غرب و جنوب اصفهان چهار محال و بختیاری، جنوب کرمان و سیستان بلوچستان رگبارها شدت خواهد داشت.
طی روزهای شنبه و یکشنبه برای مناطقی از شمال غرب کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود، دوشنبه از مقدار ناپایداری ها کاسته شده و بارش به صورت پراکنده رخ خواهد داد.
امروز برای مناطقی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در شمال سیستان و بلوچستان سبب وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. همچنین بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه، شرق دریای عمان مواج پیش بینی می شود.
همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه برای استان های واقع در شمال شرق کشور ۴ تا ۶ درجه کاهش دما و از شنبه تا دوشنبه حدود ۵ تا ۸ درجه افزایش دما پیش بینی می شود. همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه دمای هوا برای استان های واقع در سواحل دریای خزر حدود ۳ تا ۵ درجه افزایش ...