وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت در جهت تامین مسکن برای قشر متوسط برنامه و طرح اقدام ملی مسکن را طراحی کرده که پس از ثبت نام در سراسر کشور ۸۰۰ هزار نفر واجدین شرایط شناسایی شدند.

محمد اسلامی در حاشیه سفر به قزوین در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره طرح اقدام ملی مسکن اظهار کرد: امروز زمینه طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور تامین شده و درحال گسترش است تا بتوانیم تمام ثبت نام شدگان را صاحب خانه کنیم.
وی ادامه داد: در هیئت دولت در آئین نامه زمین و مسکن مشوق های جدیدی را ایجاد کردیم تا رغبت برای سرمایه گذاری در مسکن افزایش یابد؛ برای واگذاری زمین به افرادی که خواستار احداث زمین استیجاری هستند نیز مزایایی درنظر گرفته شده است.
وزیر راه و شهرسازی درباره محل عوارضی مهرگان گفت: جابه جایی در محل عوارضی انجام نمی شود؛ بلکه عوارض به صورت پیمایشی محاسبه می شود و برای خودروهایی که رفت و آمدشان تکرار دارد باتوجه به تناسب تعداد تردد تخفیفات بیشتری درنظر گرفته می شود، این قانون ابلاغ شده و از شنبه اجرایی می شود.
وی ابراز کرد: طرح اقدام ملی مسکن در سایت مهرگان قزوین با ۱۲۰۰ واحد مسکونی باکیفیت و معماری ایرانی و اسلامی آغاز شد؛ درمجموع ۱۰هزار سهمیه برای قزوین درنظر گرفته شده که با تعداد ثبت نام کنندگان در مرحله اول و دوم برای مسکن تناسب دارد.
این مقام مسئول افزود: درراستای فراهم کردن تاسیسات زیربنایی در ناحیه شهری مهرگان باید برای تصفیه خانه ، جاده دسترسی و مسکن طرحی سه جانبه درنظر گرفته شده و این مسائل زیرساختی به طور مشترک مورد بررسی قرار گرفته و حل شود.
وی بیان کرد: لازم است تامین سرانه ها در زمینه امکاناتی از قبیل، مدرسه، مساجد، کلانتری و آموزشگاه ها نیز مدنظر باشد تا مردم در این موارد دچار کمبود نباشند.
احداث 200 هزار واحد مسکونی برای محرومین در کشور
اسلامی ادامه داد: دولت در جهت تامین مسکن برای ...

عناوین مهم خبری