بعد از پشت سر گذاشتن هفته ای که دلار بیش از هفت درصد کاهش قیمت ثبت کرد به نظر می رسد این هفته نیز جدال سیگنال های مثبت و منفی برای تاثیرگذاری در بازار ارز ادامه خواهد یافت اما در نهایت کدام یک وضعیت دلار را در هفته پیش رو تعیین خواهند کرد؟

به گزارش تجارت نیوز ، ادامه یافتن روند رو به رشد محدوده قیمت ها در بازار ارز و صرافی ملی، تاثیر احتمالی ادامه تزریق ارز به بازار، اظهارات امیدوارکننده رئیس کل بانک مرکزی و پیش بینی ثبات قیمت در بازار طلا سیگنال هایی مثبت برای بازار ارز در هفته پیش رو هستند.
در این میان مسئولان دولتی نیز همچنان به بازار امید پمپاژ می کنند. چند روز پیش رئیس دفتر رئیس جمهور با غیر واقعی خواندن قیمت های کنونی برای دلار گفت: دولت همواره با افزایش نرخ ارز مخالف بوده و در مقابل آن مقاومت کرده است.
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس هم با اشاره به جلسه غیرعلنی نمایندگان، از کاهش قیمت دلار و بهبود بورس سخن گفته است.
احتمال تثبیت نرخ ارز در محدوده فعلی
مهدی پورمهر، کارشناس ارزی، دلایل نوسانات کاهشی ارز در هفته گذشته را حمایت از بازار سرمایه، تلاش برای کاهش انگیزه قاچاق و کاهش بار روانی قیمت ها، نوسانگیری دلالان در بازار ارز و البته انتشار خبر ورود ارز می داند.
او در این باره می گوید: صف فروش دلار از طرف همین نوسانگیرها ایجاد شد و ما این هفته شاهد فروش ارز در کنار خیابان ها بودیم.
او با اشاره به حرف همتی مبنی بر 70 کارتن خوابی که موفق به دریافت ارز شدند نیز عنوان می کند: بخشی از خریداران دلار در ماه های اخیر کارتن خواب هایی بودند که اجیر همین نوسان گیرها شدند.
به گفته او بعد از پشت سر گذاشتن نوساناتی که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم احتمالا در هفته جاری نیز همین روال ادامه خواهد داشت و در نهایت تثبیت قیمت در محدوده قیمت فعلی صرافی ملی را تا بعد از انتخابات آمریکا شاهد خواهیم بود.
رویارویی سیگنال های صعودی و نزولی
پورمهر در ادامه سخنانش در توضیح ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار