معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه گفت: ابزار انحراف روز به روز در حال افزایش است، هر چه زمان می گذرد، ضرورت بازگشت به قرآن بیشتر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی بامداد پنج شنبه ۱ خردادماه در ویژه برنامه «شب های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه برگزار و به صورت زنده از شبکه قرآن سیما پخش شد، درباره ایمان به قرآن اظهار کرد: در اصل یکی از موارد ایمان، ایمان به قرآن است؛ مؤمن کسی است که قرآن را کلام و سخنرانی خدا درباره انسان و تعالی آن دانسته و پیامبر اسلام ( ص) را پیام آور وحی می داند.
وی با بیان اینکه قرآن تنها کتاب آسمانی است که در آن تحریف لفظی اتفاق نیفتاده، گفت: مؤمن کسی است که قرآن را برنامه زندگی انسان از تولد تا قیامت می داند.
معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه در محضر قرآن بودن را راه رسیدن به سعادت دانست و تصریح کرد: مؤمن می داند که برای رسیدن به سعادت، تعالی و تکامل باید در محضر قرآن باشد و بدون مبیّنان قرآن امکان ندارد که راه تعالی و تقرب را پیش بگیرد.
وی با بیان اینکه قرآن سبک زندگی انسان را ترسیم می کند، افزود: اولین روضه درباره قرآن را پیامبر ( ص) خواند و فرمود ای خدا من نسبت به امتم گله می کنم چرا که اینها قرآن را در مهجوریت قرار دادند؛ برای زبان انگلیسی و زبان دوم فرزندانمان فکر می کنیم که کار خیلی خوبی هم است اما مهم ترین و اولویت دارترین زبان، زبان دین و قرآنی است که سبک زندگی انسان را ترسیم می کند.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی اظهار کرد: انسانی که تحت تربیت قرآن قرار می گیرد، نتیجه اش انسانی مثل سلمان، ابوذر، شهید همدانی، شهید همت، شهید باقری، امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی می شود و این افراد سرسفره قرآن با تبیین اهل بیت ( ع) بزرگ شدند.
وی با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری