تهران - ایرنا - وزیر خزانه داری آمریکا گفت در صورتی که ترکیه با آتش بس در شمال شرق سوریه موافقت نکند، واشنگتن تحریم های بیشتری علیه این کشور اعمال می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا بامداد پنجشنبه با اشاره به اقدام نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه گفت: اگر آن ها آتش بس برقرار نکنند، تحریم های بیشتری در راه خواهد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد سه شنبه تحریم هایی را علیه دو وزارت خانه دفاع و انرژی ترکیه و سه مقام ارشد دولت این کشور امضا کرد.
منوچین در توضیح این تحریم ها روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: این تحریم ها سه وزیر انرژی، دفاع و کشور ترکیه را شامل شده و آنها را از هرگونه معامله مالی بین المللی با دلار آمریکا محروم می کند؛ همچنین تمامی اموال آنها در ایالات متحده مسدود خواهد شد.
علاوه بر تحریم سه وزیر، دو وزارتخانه دفاع و انرژی ترکیه نیز مشمول تحریم های آمریکا شدند.
مایک پنس معاون ترامپ نیز گفت که برای رایزنی با مقام های ترکیه ای، به این کشور سفر می کند.
ترامپ پیش از امضای این تحریم ها در بیانیه ای اعلام کرد، تعرفه های واردات فولاد از ترکیه را از ۲۵ به ۵۰ درصد خواهد رساند و علاوه بر آن، مذاکرات تجاری ۱۰۰ میلیارد دلاری با آنکارا را متوقف خواهد کرد.
ترامپ در رشته توئیتی با تهدید دوباره اقتصاد ترکیه اعلام کرد: من آمادگی کامل دارم تا در صورتی که مقام های ترکیه ای به راه و روش خطرناک و ویرانگرشان ادامه دهند، اقتصاد آنها را نابود کنم.
رئیس جمهوری آمریکا ۱۵ مهرماه نیز دولت ترکیه را تهدید کرد، در صورتی که این کشور اقدامی در سوریه انجام دهد و از خطوط قرمز مد نظر وی فراتر رود، اقتصاد آنکارا را به طور کامل نابود خواهد کرد.
تحریم های آمریکا بدنبال آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه در 17 مهرماه اعمال می شود. دولت ترکیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار