یک کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: در حال حاضر، تغییرات نرخ ارز و همچنین تورمی که در نرخ کالا اتفاق افتاده، روند آتی بازار سرمایه را تعیین می کنند. با توجه به نرخ دلار بالای ۱۸ هزار تومان پیش بینی می شود روند آتی بازار سهام همچنان مثبت باشد.

به گزارش تجارت نیوز ، شاخص کل از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۴۲ درصد رشد را به ثبت رسانده و این درحالی است که طی معاملات فردا، دفتر یک فصل از معاملات بازار سرمایه در سال ۹۹ بسته خواهد شد.
هفته پیش بازدهی بازار بورس دو برابر بازارهای دلار و طلا بود و به نظر می رسد بورس هفته آینده را با اخبار مهمی آغاز خواهد کرد.
تداوم اظهارات حمایتی مسوولان، آغاز معاملات دارا یکم در هفته پیش رو، آغاز احتمالی دریافت مالیات از خانه های خالی، توافق با عراق برای بازپس گیری پول نفت و گاز از جمله این اخبار هستند.
در کنار این اخبار، خبر دیگری که می تواند برای بازار سهام به عنوان یکی از عوامل نااطمینانی محسوب شود، خبر تصویب قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس اتمی است. باید دید با وجود چنین اخباری، روند بازار سرمایه فردا چگونه خواهد بود؟ آیا همچون هفته پیش شاخص به روند صعودی خود ادامه می دهد؟
محمد خبری زاد، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه به تجارت نیوز گفت: درحال حاضر، تغییرات نرخ ارز و همچنین تورمی که در نرخ کالا اتفاق افتاده، روند آتی بازار سرمایه را تعیین می کنند. با توجه به نرخ دلار بالای ۱۸ هزار تومان، اگر میانگین نرخ آن امسال، کمی گران تر از این نرخ باشد؛ پیش بینی می شود که روند آتی بازار سهام همچنان مثبت باشد.
وی اضافه کرد: درحال حاضر شرکت ها در بورس کالا، فروش بسیار خوبی دارند و روند معاملات بورس کالا، مخصوصا در حلقه صنعتی رشد بسیار زیادی کرده است.
او تصریح کرد: خرداد ماه، رکورد جدیدی در عرصه ارزش معاملات بورس کالا در حلقه صنعتی ثبت شده و شرکت های فعال در این حوزه و در عرصه پتروشیمی فروش خوبی داشته اند.
وی ادامه داد: در کنار اینکه نرخ نفت در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری