عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا، با بیان اینکه نتیجه اعمال محدودیت ها در کنترل موارد کرونا تا دو هفته دیگر مشخص خواهد شد، در عین حال درباره تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر افزایش تستهای تشخیص این بیماری، گفت: افزایش تست ها همانطور که می تواند به بیماریابی بیشتر کمک کند، می تواند به کنترل بیماری هم کمک کند منوط بر آن که پیگیری موارد مثبت با اصول خود دنبال شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر مسعود مردانی در گفتگو با ایسنا درباره تاثیر افزایش ظرفیت تست های کرونا در بیماریابی، گفت: افزایش ظرفیت تست ها در بسیاری از کشورها مانند کره جنوبی و سنگاپور موثر بوده است؛ زیرا هرچه زودتر موارد مشکوک و مبتلا را شناسایی کنیم، می توانیم اقدام به جداسازی آنها کنیم و با پیگیری آنها سعی کنیم جلوی انتقال بیماری از موارد مثبت به سایرین را بگیریم. به همین دلیل افزایش ظرفیت تست ها باید همزمان با افزایش پیگیری ها باشد.
وی افزود: در تمام دنیا زمانی که تست فردی مثبت می شود، یا در خانه قرنطینه می شود و یا به هتل هایی فرستاده می شود تا پس از بهبودی وارد جامعه شوند. افزایش تست ها همانطور که می تواند به بیماریابی بیشتر کمک کند، می تواند به کنترل بیماری هم کمک کند منوط بر آن که پیگیری موارد مثبت با اصول خود دنبال شود.
ایمنی گله ای، سیاستی غیرکارا
این متخصص بیماری های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا کشور در حال حرکت به سمت ایمنی جمعی یا گله ای است یا خیر؟، اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت بهداشت که در مصاحبه ای از دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خواندم دریافتیم تاکنون حدود ۳۰ میلیون در کشور به کرونا مبتلا شدند که حدودا ۳۰ درصد جمعیت است؛ در حالی که برای تحقق ایمنی گله ای باید ۶۰ تا ۷۰ درصد جامعه به بیماری مبتلا شوند و تا آن زمان فاصله زیاد است. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ممکن است میزان ابتلا در کشورها تا جایی افزایش یابد که سیستم بهداشتی_درمانی نتواند پاسخگو باشد. برای همین استراتژی ایمنی گله ای و عدم استفاده از سایر روش ها برای مهار بیماری به تنهایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار