موسیقی ما – مستند «قطار مسیر 60» در سایت «هاشور» به نمایش درآمد. این مستند بلند 90 دقیقه ای، به مسائل و رخدادهای مرتبط با ساخت سرودهای انقلابی و هنر موسیقی در دهه اول انقلاب اسلامی می پردازد.
«قطار مسیر 60» که با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته شده است، از هشتم دی ماه در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران خواهد شد. این فیلم دریچه ای بی طرفانه است به وقایع حوزه موسیقی ایران در دهه اول انقلاب از دو زاویه دید؛ دولت و مردم. تقابل ها، تضادها و همراهی ها تا رسیدن به فضای باز و ظهور دوباره موسیقی پاپ. حسام الدین سراج، کیوان ساکت، نادر مرتضی پور، صادق آهنگران، رامین بهنا، محمد گلریز، مهرداد کاظمی، علی مرادخانی، ناصر فرهودی، جهانگیر زمانی، علی اکبر قاضی زاده، فروغ بهمن پور، نعمت الله گلزار، حبیب الله معلمی، همایون رحیمیان، محمد میرزمانی و جمشید عزیزخانی افرادی هستند که در این مستند 93 دقیقه­ای از مسیری که موسیقی در ایران دهه شصت شمسی طی کرده است، می­ گویند.
کتی جهانگیری که فعالیت خود در عرصه هنر را از سال 1376 با بازیگری در سینما آغاز کرد و در ادامه بازیگری را در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه داد، به عنوان منشی صحنه، دستیار کارگردان و برنامه­ریز در کنار کارگردانانی مانند کیانوش عیاری، سیروس الوند، محمدعلی سجادی و خسرو معصومی حضور داشته است. در سال 1380 با ساخت مستند تجربی «سنگ و آتش» فعالیت در عرصه مستندسازی را آغاز و تا امروز بالغ بر ده مستند بلند،کوتاه و تلویزیونی را کارگردانی کرده است.
عوامل مستند «قطار مسیر 60» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: کتی جهانگیری، تدوینگر و صداگذار: فرشاد اکتسابی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار