ایسنا/فارس خطیب جمعه ی کامفیروز با اشاره به تلاش های ترامپ و دولت آمریکا برای برای عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، تاکید کرد که قمار آمریکا بر سرخاورمیانه یک بازی 2 سر باخت است.

حجت الاسلام محمد تقی زاده در خطبه ی دوم نماز جمعه ی کامفیروز با اشاره به تقلّای این روزهای دولت ترامپ برای آشکارسازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و تلاش او برای تغییر رفتار ایران در فشارحداکثری و سرشاخ شدن با روسیه و چین در آسیا و تلاش هایش در آمریکای جنوبی به اضافه دروغ های پی در پی به اروپایی ها، گفت: این تحرکات حکایت از قدرت و اقتدار آمریکا ندارد بلکه نشانه ی افول امپراطوری آمریکا و زوال ابرقدرتی اوست.
او همچنین قمار آمریکا بر سر خاورمیانه را یک بازی دوسر باخت برای آن ها دانست و خاطر نشان کرد: آمریکا برای عملی کردن هدف شوم خود که فرمانروایی بر کره ی زمین است ناگزیر از تسلط بر منطقه ی طلایی خاورمیانه بود و می دانست که بدون این جغرافیا هرگز به مقصود خود نخواهد رسید.
امام جمعه کامفیروز گفت: تقویت رژیم صهیونیستی و تحقق تسلط او بر منطقه بحر تا نهر کلید این سیطره و تسلط بود. تمام طرح های صلح و سازش منطقه ای برای همین بود و هست.
او ادامه داد: اما حقیقت این است که همه این طرح ها فقط به تولد چهره ی جدیدی از مقاومت در فلسطین و لبنان و کشورهای منطقه با الگوی انقلاب اسلامی منجر شده و گروه های مقاومت هر روز از روز گذشته و هر سال از سال قبل مقتدرتر شده اند همانطور که همگان بر این باورند که ایران ۱۳۹۹ به مراتب از ایران ۱۳۵۸ قوی تر و استوارتراست. حال آنکه صاحبنظران معتقدند در طول این چهل سال ابرقدرت ها از هیچ کوششی برای فروپاشی نظام و انقلاب اسلامی ایران فروگذاری نکرده اند.
تقی زاده گفت: اکنون آمریکا یا باید اسقرار خود در این منطقه را ادامه دهد که در پی آن شاهد کشته شدن بیش از پیش نیروهایش و اتلاف منابع مالی و نظامی خود خواهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار