بازتاب انتخاب ایرنا به ریاست اوآنا در رسانه های آسیا و اقیانوسیه

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۰
پکن- ایرنا- رسانه های منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخاب ایرنا به عنوان رییس بعدی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه موسوم به «اوآنا» را به طور گسترده بازتاب دادند.

به گزارش ایرنا، ویتنام پلاس روز شنبه در گزارشی در این باره نوشت: میزبانی هجدهمین اجلاس مجمع عمومی خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) سپرده شده است.
این گزارش می افزاید خبرگزاری وفا از فلسطین نیز در اجلاس هفدهم مجمع در کره جنوبی که روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد به عنوان عضو جدید ناظر انتخاب شد.
بنا به این گزارش در جریان تصمیم گیری های مهم، اعضای اوآنا به میزبانی و ریاست ایرنا برای دوره هجدهم ریاست بر این اتحادیه رای مثبت و موافق دادند.
«دیلی آسیاناژ» از دیگر رسانه های آسیا هم در گزارشی اورده است که اعضای این سازمان ضمن انتخاب خبرگزاری جمهوری اسلامی برای ریاست دوره هجدهم مجمع عمومی اوآنا درباره راه های توسعه فعالیت های رسانه ای و مساعدت به رشد رصنعت رسانه نیز با یکدیگر رایزنی کردند.
«مونتسام» خبرگزاری مغولستان هم در گزارشی انتخاب ایرنا در مجمع عمومی هفدهم در کره جنوبی را مورد توجه قرار داده و نوشت خبرگزاری جمهوری اسلامی میزبان هجدهمین اجلاس مجمع عمومی اوآنا در سال ۲۰۲۲ میلادی خواهد بود.
بنا به این گزارش چهل و هفتمین نشست هیات مدیره اجرایی اوآنا نیز ۱۶ تا ۱۸ آوریل ۲۰۲۰ در اولان باتور مغولستان برگزار خواهد شد.
خبرگزاری «برناما» مالزی نیز به این تصمیم گیری ها توجه نشان داده و نوشته است برگزاری مجمع عمومی و انتخاب یونهاپ و ایرنا به عنوان روسای مجمع عمومی هفدهم و هجدهم و تاکید بر پیشبرد صلح در شبه جزیره کره و آموختن از تجربیات یکدیگر و مقابله با چالش ها در عصر نوین رسانه ای و گستردگی روزافزون رسانه های نوین اجتماعی، مهمترین موضوعات و موارد مطروحه در نشست کره جنوبی بود.
«دیلی سان» از دیگر رسانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار