اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان گفت: ۱۰ هزار قطعه بچه ماهی با همکاری محیط بانان و صیادان محلی در دریاچه سد گتوند در حوزه استحفاظی شهرستان مسجد سلیمان رهاسازی شد.

وحید شالویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این بچه ماهی ها به دلیل پایین آمدن تراز دریاچه سد گتوند در یک گودال گرفتار شده بودند.
وی افزود: کار نجات و رهاسازی این بچه ماهی ها از روز گذشته آغاز شده و تاکنون بیش از ۱۰ هزار قطعه در دریاچه سد گتوند رهاسازی شده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجد سلیمان ادامه داد: هزاران قطعه بچه ماهی دیگر همچنان در این گودال گرفتار است و کار نجات و رهاسازی تا پایان هفته ادامه دارد.
وی گفت : انتظار می رود مسئولان و مدیران سد گتوند در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند چراکه این اتفاق بر اثر فعالیت سد گتوند به وجود آمده و جان هزاران بچه ماهی و دیگر آبزیان به خطر افتاده است.
سد گتوند بلندترین و آخرین سد بر روی رودخانه کارون در ۱۰ کیلومتری شهر گتوند خوزستان است که مرداد سال ۹۰ آبگیری شد. دریاچه این سد در محدوده شهرستان های لالی و مسجدسلیمان، باعث شده که ۴۱ روستا در آبگیری سد به زیر آب برود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار