یک مقام اطلاعاتی آمریکا مدعی شد که کره شمالی از دیپلماسی تنها برای توسعه جنگ افزارهای هسته ای خود استفاده می کند.

به گزارش جهان نیوز ، یک افسر اطلاعاتی دولت آمریکا مدعی سوءاستفاده دولت کره شمالی از دیپلماسی جهت توسعه سلاح های هسته ای شد.
به نوشته خبرگزاری «رویترز» یک افسر ارشد اطلاعاتی آمریکا ویژه امور کره شمالی روز جمعه هشدار داد با وجودی که «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرده به دنبال راه هایی برای بازگشت کره شمالی به مذاکرات است، اما این کشور ابزار دیپلماسی را فقط به عنوان وسیله ای برای پیشبرد توسعه سلاح های هسته ای خود می داند.
«مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی در روزهای گذشته گفت جو بایدن باید مذاکرات با پیونگ یانگ را از سر بگیرد تا پیشرفتی را که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور در دیدارها با «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی به دست آورده بود، تقویت کند.
مون که پیشتر هم پیشنهاد داده بود بین پیونگ یانگ و واشنگتن میانجی گری کند، گفت او به دنبال سریعترین فرصتی است که بتواند موضوع کره شمالی را به اولویت سیاست خارجی دولت بایدن تبدیل کند.
رئیس جمهور کره جنوبی با اشاره به وعده کیم در نشست چند روز پیش کنگره حزب کارگر مبنی بر تقویت توان اتمی کره شمالی، تصریح کرد: «اگر از بیانیه سنگاپور شروع کنیم و به دنبال اقدامات قاطع در مذاکرات باشیم، می توانیم گفت وگوها را سرعت بخشیم.»
به نوشته رویترز، مون درباره مسئله رزمایش های نظامی مشترک کره جنوبی با آمریکا که مدت هاست مورد محکومیت پیونگ یانگ به عنوان «تمرین برای جنگ» قرار گرفته نیز گفت این موضوع را نیز می توان در صورت احیای نشست های گفت وگوهای نظامی درون-کره ای مورد بحث قرار داد.
این در حالی است که کره شمالی در رژه نظامی اخیر از یک موشک بالیستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار