آثار تولیدی در جشنواره اقتباسی« گام دوم» به نمایشنامه تبدیل شود

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۲
آثار تولیدی در جشنواره اقتباسی« گام دوم» به نمایشنامه تبدیل شود
مدیرعامل موسسه مرکز آفرینش های آستان قدس رضوی گفت: همه تلاش ما این است که قبل از تمام شدن دوره جشنواره این متون که توسط هنرمندان تولید می شود به کارهای نمایشی فاخر در این حوزه تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، « محمد علی چمی گوی » امروز (23 اسفند) در نشست خبری اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی"گام دوم" اظهار داشت: این جشنواره جزو اولین برنامه هایی است که موجب شده همه دستگاهها گرد هم آمده و این مشارکت را پیش ببرند.
مدیرعامل موسسه مرکز آفرینش های آستان قدس رضوی افزود: در این جشنواره علاوه بر نهادهای مختلف مشارکت کننده، از تشکل های مردم نهاد استفاده شده است و این یک برنامه منسجم است که در سطح ملی با مشارکت نمایشنامه نویسان کشوری برگزار می شود.
وی گفت: یکی از اقداماتی که در دنیا متداول است اقتباس از آثار ادبی تولید شده فاخری است که در آن کشورها تولید می شود؛ در حوزه ادبیات به ویژه با محوریت انقلاب کارهای کم نظیری نوشته شده است و گام اول را در حوزه نگارش متون ادبی برداشتند.
رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی"گام دوم" بیان کرد: در گام دوم این آثار باید به یک اثر دراماتیک و نمایشی تبدیل شود که برای رسیدن به این منظور از نویسندگان و نمایشنامه نویسان کشور کمک خواهیم گرفت.
چمی گو با اشاره به اینکه آثاری انتخاب می شود ...

[ مشاهده متن کامل آثار تولیدی در جشنواره اقتباسی« گام دوم» به نمایشنامه تبدیل شود شبستان ]